5-6 лютого 2020 року у місті Дніпро Проєкт USAID «Агросільрозвиток» у партнерстві з Дніпропетровським регіональним інвестиційним агентством провели тренінг з розвитку бізнесу в громадах для східних областей України: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської та Херсонської.

Під час ведення панелі: «Розвиток підприємництва в ОТГ: від планування до реалізації» було представлено світову практику та український досвід з розвитку підприємництва в громадах, а також стандарти залучення і супроводу інвестора. До складу команди USAID увійшли: Олександр Осовець, радник з розвитку аграрних ринків, Дмитро Лєта, експерт з бізнес-консалтингу, проєктної діяльності та Анатолій Бандера, консультант з місцевого економічного розвитку.

Інвестиційні можливості Дніпропетровської області висвітлила Галина Савран, земельний аналітик DIA:

«Наша активна співпраця з громадами та бізнесом регіону сформувала декілька інвестиційних продуктів, а саме: «Investment Guide 2019», «Каталог інвестиційних проєктів та пропозицій регіону», що представлені на інвестиційному порталі та інвестиційній мапі Дніпропетровщини. Активними учасниками з підготовки інвестиційних пропозицій вже є такі громади регіону як: Межівська, Новоолександрівська, Софіївська, Червоногригорівська, Покровська та Мирівська», ─ зазначила Галина Савран.

Учасники тренінгу мали змогу: відчути себе на місці інвестора та дати об’єктивну оцінку інвестиційної привабливості своєї громади, в той самий час взяти участь у грі-симуляції щодо вироблення нових проєктних ідей.

Кожен учасник заходу мав можливість поспілкуватися з колегами з інших регіонів, обговорити спільні питання, ідеї, проєкти, обмінятися досвідом та зрозуміти нагальні потреби і вектор подальшого розвитку своєї громади.