Цієї суботи місто приймало культурну акцію – «Дні Німеччини у Дніпрі». На урочисте відкриття заходу на площі Героїв Майдану завітав Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Україні, почесний доктор Вольфганг Мьоссінгер, представники обласної та міської ради, а також сотні дніпрян.

Для керівництва обласної ради – це ще один привід подякувати за плідну співпрацю між урядом Німеччини та наши регіоном. Останніми роками співпраця Німеччини та України має надзвичайно позитивні результати. Цілий ряд проектів успішно реалізовані завдяки плідній співпраці обох сторін. Це проект GIZ «Енергоефективність у громадах», який має на меті допомогти запровадженню програми децентралізації. Програма зеленої економіки допомагає підприємствам нашої країни адаптувати власні процеси та виробничі стандарти до вимог міжнародних ринків. Безпосередньо в Дніпропетровській області дякуючи партнерству з німецькими спеціалістами вдалося розробити проект вирішення проблеми погодження із мінералізацією шахтних вод у Кривому Розі.

“Загалом останні роки відносини між нашими країнами показали, що уряд Німеччини є нашим надійним партнером. За час воєнних дій ми отримали суттєву підтримку Німеччини у напрямку мирного врегулюванню конфлікту на Сході України. Постраждалим та сотням тисяч вимушених переселенців була надана гуманітарна допомога. Робота консула Вольфганга Мьоссінгера – це приклад вагомого внеску в розбудову наших відносин і культурних, і економічних”, – підкреслив у вітальному слові голова обласної ради Гліб Пригунов. Він також нагородив пана консула медаллю, що була заснована в нашій області до 25-річниці Незалежності країни.

“Такі культурні заходи дають змогу мешканцям міста ознайомитися з Німеччиною, її культурою, традиціями, економічним і освітнім потенціалом. Дякуємо оласній владі, що допомогли організувати Дні Німеччини на гідному рівні”, – сказав Вольфганг Мьоссінгер.

Генеральний консул також висловив сподівання, що такий захід ще більше зміцнить дружбу і зв’язки між Україною та Німеччиною

Під час свята на площі працювали різні локації. Тут були представлені асоціація українських германістів, німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ, мовні центри, благодійний фонд “Карітас”, служби академічних обмінів, працював намет із німецькими смаколиками. На сцені виступали творчі колективи, які виконували пісні українською та німецькою мовами, декламували вірші, танцювали німецькі танці, у тому числі проходив майстер-клас з баварського танцю. Артисти у футболках кольорів німецького прапора привітали гостей свята флешмобом. Крім того, всі охочі могли взяти участь у різних тематичних вікторинах, конкурсах на знання Німеччини тощо.