Дніпропетровщина у ТОП-10 європейських регіонів майбутнього за рейтингом FDI Intelligence

Дніпропетровська область увійшла в ТОП-10 міжнародного рейтингу журналу FDI Intelligence, що є частиною Financial Times. FDI Intelligence – це найбільший у світі центр аналізу прямих іноземних інвестицій (ПІІ), який  надає інформацію про тенденції та потоки ПІІ.

Влітку 2019 року Дніпропетровське регіональне інвестиційне агентство (DIA) Дніпропетровської обласної ради ініціювало співпрацю з FDI Intelligence щодо включення Дніпропетровщини до рейтингу «Європейські міста та регіони майбутнього 2020/21», що демонструє економічний, фінансовий, а також бізнес-потенціал міст та регіонів Європи.

«Дніпропетровський регіон посів 9 місце в категорії Середні європейські регіони майбутнього 2020/21 – Стратегія в області ПІІ. Це якісний показник  ефективної діяльності влади у сфері залучення інвестицій в область та постінвестиційного супроводу. Ключовими факторами такого результату є стратегія залучення ПІІ та інших напрямків економічного розвитку, преференції для інвесторів, а також виявлення пріоритетних секторів економіки, що швидко розвиваються і мають потенціал для притоку інвестицій. Дані сектори представлені в Investment Guide 2019”. Запорукою налагодження результативної кооперації з потенційними інвесторами є мультимедійні ресурси. У функціоналі DIA – це інвестиційний портал та інтерактивна інвестиційна мапа регіону. Консолідовані зусилля DIA та історії успіху реалізованих інвестиційних проєктів в області стали гарантією такого позитивного результату» – зазначила Валентина Затишняк, директорка DIA.

Для формування рейтингу європейських міст та регіонів майбутнього 2020/21, fDi Intelligence було проаналізовано дані спеціальними онлайн інструментами: fDi Benchmark та fDi Markets. Дані були зібрані для 505 локацій (319 міст, 148 регіонів та 38 об’єднань підприємств) у п’яти категоріях:

  • Економічний Потенціал;
  • Людський капітал та Спосіб життя;
  • Економічна Ефективність;
  • Інфраструктура (логістика та зв’язок);
  • Бізнес Середовище.

Крім того, проводилось опитування в рамках шостої категорії – Стратегія ПІІ, до якої було зареєстровано 161 локацію. Кожна з яких представила детальну інформацію про свою стратегію просування прямих іноземних інвестицій, яку потім оцінювала суддівська комісія fDi.

Детальніше з рейтингом FDI Intelligence у Вас є можливість ознайомитись за посиланням.