Дніпропетровський обласний госпіталь ветеранів війни тепер економитиме до 240 тис. грн на рік на енергоносіях

Дніпропетровський обласний госпіталь ветеранів війни став першим комунальним закладом регіону, який працює на геліосистемі. Її встановили у фізіотерапевтичному корпусі. Також у ньому відремонтували систему теплопостачання та гарячого водопостачання, зокрема, утеплили трубопровід, встановили повітряний тепловий насос та термостатичні клапани, повністю промили систему опалення. Такий підхід дозволить заощаджувати до 90% енергоносіїв.

30 березня 2016 року відбулось офіційне відкриття пілотного проекту з реконструкції системи теплопостачання будівлі водолікарні КЗ «Дніпропетровського госпіталю ветеранів Великої Вітчизняної війни». Робота проводилась у рамках співпраці Дніпропетровської обласної ради з проектом «Енергоефективність у громадах», що виконується Німецьким бюро міжнародного співробітництва GIZ.

«Обласна рада продовжує співпрацю з німецьким фондом GIZ у напрямку енергозбереження та енергоефективності.  У фізіотерапевтичному відділенні був проведений енергоаудит, який показав, що необхідно зробити для зменшення енергозатрат закладу. Проект окупить себе за 5 років. Очікувана економія енергоносіїв складе до 240 тис. грн. на рік», – зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

Заступник директора проекту «Енергоефективність у громадах», GIZ Іма Хренова-Шимкіна зазначила, що проект допомагає регіону раціонально підходити до використання енергоносіїв. За 2015 рік завдяки енергозбереженню область змогла зекономити 14 млн грн. «Фізіотерапевтичний корпус госпіталю ми обрали тому, що він являється найенергозатратнішим, 70% газу використовувалося на обігрів води для водолікарні», – відзначила вона.

Роботи з модернізації системи теплопостачання та гарячого водопостачання у фізіотерапевтичному корпусі госпіталю тривали з грудня 2015 по січень 2016 року. Як результат, споживання тепла знизилось на 50%, або на 30 тис. грн – з 30 ГКал (лютий-березень 2015 року) до 15 ГКал (лютий – березень 2016 р).

Вартість проекту 1 млн 737, 3 тис. грн, половину коштів виділили з обласного бюджету, половина – фінансування  GIZ.