Дніпропетровщина стала пілотним регіоном у державі, де проведуть «зелену» модернізацію економіки

Дніпропетровська область стала першою з поміж українських регіонів, де проведуть «зелену» модернізацію економіки. Відповідний меморандум про співпрацю підписали сьогодні Дніпропетровська обласна рада, представники Програми підтримки „зеленої” модернізації української економіки” Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Дніпропетровська торгово-промислова палата, Федерація роботодавців області та Екологічна неурядова організація.

Зараз вже проводиться конкурс з відбору підприємств, які можуть приймати участь у проекті та невдовзі запрацюють на нових екологічних стандартах. А німецька сторона готова ділитись своїми напрацюваннями та досвідом у цих питаннях

«У бізнес-середовищі ЄС «зеленій» економіці приділяється основна увага. Уряди передових країн, фінансові фонди, бізнесмени і споживачі давно запроваджують її у своїй роботі та побуті. Наш пріоритет – довести європейські стандарти екології до кожної домівки, кожного громадянина. І німецький приклад є найкращим взірцем для нас. Адже досягаючи стандартів «зеленої»економіки ми отримуємо бережне ставлення до оточуючого середовища, що надзвичайно важливе для нашого промислового регіону. А наш бізнес, завдяки впровадженню екологічних стандартів у роботі стане конкурентним та більш інвестиційно привабливим», – зазначив голова облради Гліб Пригунов.

За словами директора Програми підтримки „зеленої” модернізації української економіки Дагмар Ецер, влада Дніпропетровщини добре розуміє необхідність запровадження екологічних проектів, тому німецький уряд підтримує ініціативу облради рухатись у напрямку екологічності та енергозаощадності.

«Ми підтримуємо ваше прагнення стати членами ЄС, тому готові підставити своє дружнє плече. Ми маємо гарний досвід роботи у сфері «зеленої» економіки і готові ним ділитись. Німецький уряд вибрав саме Дніпропетровщину для відпрацювання пілотного проекту, оскільки саме ваш регіон найактивніше проявляє ініціативу у питаннях енергозбереженні, покращенні екологічної та економічної ситуації. У багатьох питаннях ви є взірцем для інших регіонів», – зазначила вона.

Довідково: «Зелена» модернізація економіки передбачає запровадження енергозберігаючих та екологічних технологій на підприємствах Дніпропетровщини та розвиток бізнесу регіону, який розроблятиме енергозберігаючу та енергоефективну продукцію та послуги.