II Українсько-Китайський форум економічного співробітництва

29 травня 2018 року у Києві відбувся II Українсько-китайський форум економічного співробітництва, який організували Китайська асоціація з розвитку підприємств за кордоном (Chinese Overseas Development Association (CODA)) та Торгово-промислова палата України.

Темою цьогорічного форуму став інвестиційний потенціал України. Товарообіг між Китаєм і Україною за рік виріс на 20%. Китай готовий вкласти в українські інвестиційні проекти $7 млрд. Але на сьогодні об’єм інвестицій з КНР складає $18,2 млн, а це 0,05 % від загального обсягу ПІІ України.

В той же час, Китай бере участь у будівництві сонячних електростанцій в Україні. Зокрема, нещодавно підписано угоду між компаніями «ДТЕК» та «China Machinery Engineering Corporation» щодо будівництва СЕС потужністю 200 МВт в Нікопольському районі Дніпропетровської області. Фактично це перші інвестиції КНР в Україну.

Також Китай декларує наміри інвестувати $2,5 млрд у вітчизняний АПК і транспортну логістику, понад $2 млрд – в інфраструктурні проекти, в телекомунікаційні мережі, відновлювальну енергетику та машинобудування.

Під час заходу було презентовано інвестиційні проекти компаній, які супроводжує DIA.