За перше півріччя 2017 року Індія імпортувала товари українських сільгоспвиробників на $ 1,035 млрд.

Індія посідає перше місце серед країн – імпортерів української аграрної продукції. Про це заявила заступник міністра аграрної політики і продовольства Ольга Трофімцева, повідомляє AgroPortal.

“За результатами 2016 року, товарообіг сільськогосподарської продукції між нашими країнами склав $ 1,683 млрд, з яких український експорт – $ 1,58 млрд. А вже за перше півріччя 2017-го Індія імпортувала наших товарів на $ 1,035 млрд”, – зазначила Трофімцева.

За її словами, 30% від загального експорту української сирої соняшникової олії припадає саме на індійський ринок.

Вона також додала, що ключовими товарами українського аграрного експорту в Індію за цей період стали: масло – $ 807,690 млн, зернові культури – $ 187,5 млн, залишки та відходи харчової промисловості – $ 21,408 млн, овочі – $ 13,552 млн і тваринне масло – $ 1,276 млн.

“У нас ще залишається цілий ряд аграрних товарів, де ми бачимо конкретні можливості для збільшення українського експорту в Індію. Згідно з аналітичними дослідженнями, попитом на цьому ринку будуть, наприклад, користуватися молочна сироватка, овочі бобові сушені та волоські горіхи, соняшникова та рапсова олія. Крім того, конкурентними там можуть бути українські соки, дріжджі, виноградні вина, спирт, висівки і кормова мука, зернові культури та насіння олійних культур”, – зазначила заступник міністра.

Джерело: www.agroportal.ua