Центральний ГЗК компанії Метінвест першим в Україні обладнав дільницю збагачення залізорудної сировини керамічними фільтрами КДФ-90. Встановлення нових вакуум-фільтрів – частина масштабного інвестиційного проєкту підприємства з випуску обкотишів за технологією DRI (прямого відновлення заліза). Інвестиції в модернізацію склали $ 5 млн.

Нове обладнання дозволяє знизити собівартість переробки корисних копалин. Роботу фільтрів підтримує автономна установка з власним насосом, яка забезпечує економію енергії 640 кВт щогодини, у порівнянні з демонтованими тканинними фільтрами. Завдяки інвестиціям, стало можливим подавати на збагачення більш густу масу, що дозволяє скоротити витрати технічної води. Керамічні елементи вимагають заміни у 18 разів рідше.

Олександр Сідлецький, начальник збагачувальної фабрики Центрального ГЗК компанії Метінвест: «Після встановлення на фабриці грохотів Derrick ми будемо отримувати продукт більш тонкого помелу. А від нових вакуум-фільтрів будуть залежати остаточні характеристики концентрату, в тому числі його вологість. Якщо раніше вона складала 9,4%, то тепер знизиться до 8,2-8,4%. Зараз ми виконуємо налаштування нового обладнання, підбираємо оптимальний режим його роботи. Але попередньо керамічні фільтри вже продемонстрували у два рази більшу продуктивність, ніж їх тканинні аналоги».

Керамічні фільтрувальні елементи розраховані на випуск від 80 до 120 тонн концентрату на годину. Для порівняння, старе обладнання видавало 30-40 тонн. Нові фільтри стануть частиною технологічного процесу, налагодженого для виробництва концентрату з масовою часткою заліза 70,5%.

Дмитро Шевчик, генеральний директор Центрального ГЗК: «Центральний ГЗК опановує виробництво обкотишів нового класу, що має попит на міжнародному ринку. Капітальний ремонт секцій збагачувальної фабрики та встановлення на ній нового обладнання, виконаний раніше ремонт фабрики огрудкування – все це частини масштабного стратегічного проєкту, який відкриває нові можливості для розвитку ЦГЗК та його колективу».

Джерело: www.metinvestholding.com