Вже до кінця цього року канадська компанія TIU Canada Ltd побудує сонячні електростанції в трьох областях України – Дніпропетровській, Херсонській та Миколаївській.

Будівництво сонячних електростанцій буде завершено до 31 жовтня 2017 року, повідомляють в компанії. Запуск об’єктів в експлуатацію заплановано до початку літа 2018 року.

У червні TIU-Канада розпочала будівництво сонячної електростанції у місті Нікополь потужність якої складає 10 МВт. Завершити будівництво компанія планує до кінця вересня, а оформити «зелений» тариф у жовтні – листопаді.

Цей проект є першою інвестицією TIU-Канада в Україні. Будівництво на 30% фінансується за власні кошти канадської компанії, а 70% – за кредитні ресурси.

Сонячна електростанція в Херсонській області буде мати потужність 18,2 МВт, і щорічно зможе генерувати 24,953 ГВт/год. Вартість проекту оцінюється майже у 18 млн євро.

У Миколаївській області компанія побудує три сонячні електростанції – на 26,8 МВт, 25 МВт та 10 МВт. За оцінками загальна щорічна кількість виробленої електроенергії проектами оцінюється в 86,8 тис. ГВт/год. Сонячні електростанції, введені в експлуатацію до 2019 року, отримують 0,15 євро за кВт / год. В компанії говорять, що такий «зелений» тариф є найвигіднішім в Європі.

Проект сонячної електростанції у місті Нікополь супроводжує Дніпропетровське інвестиційне агентство. Канадській компанії також були запропоновані інші ділянки для будівництва сонячних електростанцій.