Компанія з м. Дніпро отримала інноваційний ваучер від ЄБРР

Шість українських компаній отримали «Кліматичні інноваційні ваучери» (КІВ) на загальну суму 160 тисяч євро для проектів спрямованих на розробку та вдосконалення технологій скорочення викидів парникових газів (ПГ) і покращення споживання енергії.

Грантове фінансування нададуть підприємствам та консультаційним фірмам з Києва, Дніпра та Львова в рамках проекту, який був започаткований програмою ЄБРР “Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату” (FINTECC) (http://fintecc.ebrd.com/index.html ), яка фінансується Інвестиційним фондом сусідства ЄС (ІФС), і реалізується НУО «Грінкубатор» (http://climate.biz/aboutprog ).

Зокрема, ваучери отримала компанія «ВТС-Комплект» (Дніпро) (сайт – http://vtscomplecte.com.ua/ ) – за проект «домашній рекуператор з картону».

Як зазначив перший радник і начальник операційного відділу Представництва ЄС в Україні Йоханнес Бауер, Кліматичні інноваційні ваучери є важливим практичним механізмом підтримки, яку ЄС і ЄБРР надають українським фірмам для пілотного випробування нових технологій і зміцнення сталого розвитку.

Україна стала першою серед країн діяльності ЄБРР, яка може скористатися КІВ.

Передбачається, що до кінця 2018 року програма з надання КІВ, загальний бюджет якої становить 1 млн євро, надасть підтримку близько 50 інноваційним проектам в Україні. Розмір ваучерів на окремі проекти може становити від 20 000 до 50 000 євро в залежності від інноваційності, складності і потенційних переваг. Додаткові отримувачі будуть визначені в ході ще трьох етапів конкурсного відбору, заявку можна розглянути  за посиланням (http://climate.biz/howtoappply )

Програму ЄБРР FINTECC, призначену для передачі технологій у сфері пом’якшення наслідків кліматичних зміні клімату та адаптації до них, було запущено в Україні в лютому 2016 року. Трирічна програма FINTECC забезпечена грантовим фінансуванням у сумі 7 млн. дол. США, яке надав Глобальний екологічний фонд (ГЕФ), а також грантом у розмірі 4 млн. євро від ІФС ЄС.

Довідково: Інноваційні ваучери – фінансовий інструмент, що дозволяє українським компаніям фінансувати впровадження кліматичних інновацій. Інноваційними Ваучерами можуть користуватись різні компанії – від розробників кліматичних технологій до тих, хто прагне їх використати для скорочення свого впливу на довкілля чи скорочення витрат енергії.

Джерело www.greencubator.info