Космічні агентства України та Канади підписали Меморандум про взаєморозуміння

Державне космічне агентство України та Канадське космічне агентство підписали Меморандум про взаєморозуміння. Церемонія підписання пройшла в Монреалі (Канада) в рамках роботи канадсько–українського круглого столу з питань співробітництва в авіакосмічній сфері.

Підписаний документ створює нові перспективи для взаємовигідної співпраці між державами в одній з найтехнологічніших сфер економіки – в галузі освоєння космосу. Меморандум покликаний забезпечити правову основу для розвитку співробітництва між українськими та канадськими компаніями в космічній сфері, а також забезпечити якісну реалізацію проектів та ініціатив, що становлять взаємний інтерес для науково-технічної та промислово-інвестиційної діяльності обох країн у цій сфері.

Напередодні Україна та Канада обговорювала низку спільних проектів. Зокрема, щодо будівництва літака Ан-132 (двигуни до нього поставляє «Pratt & Whitney Canada»), створення стартового комплексу для космічних запусків у канадській провінції Нова Скотія (Проект планують реалізувати компанія Maritime Launch Servicesта Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» імені М.К. Янгеля), а також проект кооперації канадських та українських підприємств у запуску наносупутників за допомогою ракети-носія «Мікроспейс-2».

Довідково

На супроводі Дніпропетровського інвестиційного агентства знаходиться проект ТОВ “Лабораторія перспективних ракетних двигунів” «Електроракетна мікрорухова установка для наносупутників типу cubesat». Мікрорухова установка (яка не має аналогів) для супутників типу CubeSat, що працює на інертних газах і галогенах, які не потребують зберігання під тиском, із застосуванням радіочастотного способу для отримання реактивної тяги високої швидкості. Застосування цієї установки здатне істотно підвищити ефективність і значимість супутника CubeSat, а також вирішити питання відведення цього супутника з орбіти, зменшивши таким чином проблему, пов’язану із засміченістю навколоземних орбіт.