Круглий стіл «Інвестиційний потенціал Дніпропетровського регіону»

11 березня 2019 року, Валентина Затишняк, директорка Дніпропетровського інвестиційного агентства (DIA), прийняла участь у круглому столі з представниками Американської торговельної палати в Україні (АСС), з метою представлення інвестиційного потенціалу Дніпропетровського регіону.

 «У порівнянні з іншими регіонами України за підсумками 2018 року, Дніпропетровська область посідає: перше місце за об’ємом реалізованої промислової продукції (по Україні); перше місце (серед областей): за обсягами капітальних інвестицій, за обсягами прямих іноземних інвестицій ($ 3,6 млрд) та за об’ємом експорту товарів; четверте місце за обсягами реалізованої агропромислової продукції. Регіон вже обрали і успішно ведуть свою діяльність більше 35 великих іноземних компаній. В 2017 році в області розпочала свою роботу турецька компанія Beta Kimyasal з виробництва метало-пластикових вікон. В 2018 році на ринок виробництва будівельних матеріалів зайшла чеська компанія SWEETONDALE. Канадська компанія TIU Canada в 2018 році ввела в експлуатацію СЕС потужністю 10,5 МВт. Дніпропетровщина зацікавлена у розширенні переліку компаній та їх географії, які інвестують у регіон. Особливу зацікавленість для області представляють америкканські інвестиції», – зазначила Валентина Затишняк, директорка DIA.

Олексій Іванченко, представник UkraineInves у Східній Україні, підкреслив, що Дніпропетровська область є лідером за багатьма показниками у сфері залучення інвестицій серед інших регіонів України. В свою чергу, в налагодженні співпраці з потенційними інвесторами ключову роль відіграють інвестиційні агенції. Саме завдяки роботі DIA Дніпропетровська область має набагато більше можливостей в залученні інвесторів, адже офіс UkraineInvest та іноземні компанії звертаються до DIA для пошуку  земельних ділянок, або інвестиційних об’єктів у Дніпропетровській області».

Наталія Червона, керівник департаменту з розвитку бізнесу АСС, відзначила, що «74% компаній-членів Американської торговельної  палати побачили зростання свого бізнесу в Україні у 2018 році; три чверті прогнозують подальше зростання в 2019 році, згідно з результатами нашого останнього опитування. Тому АСС зацікавлена у поглибленні двосторонньої співпраці і, як наслідок, збільшенні інвестицій у Дніпропетровський регіон.»

Компанія «Нібулон» представила власні інвестиційні проекти в сфері аграрної логістики, які реалізуються на території Дніпропетровської області, зокрема це зерновий річковий термінал (с. Мар’янське, Апостолівський район) та залізничний термінал (с. Варварівка, Юр’ївський район) із потужністю 75 тонн кожний.

Практичний досвід залучення іноземних інвестицій учасникам буде представлено під час візиту до компаній Bunge Ukraine (Дніпропетровський маслоекстракційний завод – ОлейнаTM) та Noosphere Association, які ведуть бізнес на території Дніпропетровського регіону.