Moody’s підтвердило рейтинг України «Caa1» і поліпшило прогноз до позитивного

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service поліпшило прогноз рейтингів уряду України зі «стабільного» на «позитивний».

Аналітики Агентства також підтвердили довгострокові рейтинги емітента і пріоритетних незабезпечених кредитів України на рівні «Caa1».

«Підтвердження рейтингів України» Caa1 «відображає її значну зовнішню вразливість, хоча і показує ознаки поліпшення»,– сказано в повідомленні.

Moody’s вказує, що значні виплати за зовнішнім боргом у майбутні роки — під час відсутності нової програми Міжнародного валютного фонду (МВФ) — вимагають постійного доступу до ринків. Одночасно стримування висхідного руху кредитного рейтингу продовжує ризик нового загострення геополітичної напруженості.

Ключовими факторами для поліпшення прогнозу стали:

  • відновлення валютних резервів України, яке знижує зовнішню вразливість в контексті великих зовнішніх виплат,
  • поліпшення макроекономічної стабільності країни і перспективи відновлення реформ, що підсилюють економічну стійкість країни.

Крім того, агентство зберегло довгострокові страхові стелі в іноземній валюті та депозити України на рівні «B3» і «Caa2» відповідно, короткострокові — на рівні «Not Prime» (NP). Moody’s також залишило незмінними країнові стелі в місцевій валюті на рівні «B3».

Більш детальна інформація про підвищення рейтингу на сайті агентства Moody’s.

Раніше повідомлялося:

  • Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s підвищило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг України в іноземній і національній валюті з рівня «В-» до «В».
  • Fitch Rating підвищило довгостроковий і короткостроковий кредитний рейтинг (IDR) України в іноземній і національній валюті з B- до B, і поліпшило прогноз зі стабільного на позитивний.

За матеріалами Інтерфакс-Україна