Moody’s підвищило кредитний рейтинг України

Рейтингове агентство Moody’s Investors Service підвищило кредитний рейтинг України на одну позицію, з Caa3 до Caa2, і змінило прогноз зі “стабільного” на “позитивний”.

У повідомленні агентства наголошується, що головними факторами підвищення рейтингу стали загальний вплив структурних реформ в Україні, які можуть допомогти уряду впоратися з борговим навантаженням, а також поліпшення позиції країни на зовнішніх ринках.

В агентстві повідомляють, що позитивний прогноз відображає імпульс реформ – якщо він збережеться, це може привести до подальшого поліпшення надійності внутрішнього і зовнішнього боргу України.

“Такий імпульс реформ також підтримає оновлення доступу України до світових ринків капіталу, полегшить шлях до рефінансування значних виплат за зовнішнім боргом, які настануть починаючи з 2019 року”, – йдеться в повідомленні.

Зростання рейтингу обмежене лише однією сходинкою – з Caa3 до Caa2 – саме через вантаж виплат зовнішніх боргів.

Інші рейтингові агентства – Fitch і Standard & Poor’s – поки зберігають оголошену навесні цього року рейтингову оцінку України на рівні B-, зі “стабільним” прогнозом.

Джерело: www.delo.ua