14 квітня 2016 року на Дніпропетровщині відкрили Почесне консульство Австрійської Республіки. Таке представництво дозволить поглибити економічну, соціальну та культурну співпрацю між областю та республікою. В регіоні очікують на нових інвесторів та нові проекти. Серед найпривабливіших сфер співпраці – сільське господарство, енергетика та сміттєпереробка.

Урочисте відкриття австрійського консульства відбулося за участі керівництва Дніпропетровської області та міста, Надзвичайного і Повноважного Посла Австрійської Республіки в Україні Герміне Поппеллер, Почесного консула Австрійської Республіки у Дніпропетровській області Валерія Кіптика, генерального Консула Німеччини в Україні Вольфганга Мьоссінгера, представників австрійської делегації, дипломатів, представників Дніпропетровської торгово-промислової палати.

«Дніпропетровщина – промисловий регіон, який розвивається та має великий потенціал. Для бізнесу Австрії дуже важливо мати тут почесне консульство як «контактну особу», – наголосила Надзвичайний і Повноважний Посол Австрійської Республіки в Україні Герміне Поппеллер.

«Для області відкриття консульства дає перспективу розвитку. В Австрії є дуже багато технологій, пов’язаних з сільським господарством, енергетикою, сміттєпереробкою. Потенціал величезний. Головне його «зловити» і привезти на Дніпропетровщину», – сказав Почесний консул Австрійської Республіки у Дніпропетровській області Валерій Кіптик.

Голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов відзначив, що відкриття австрійського консульства у Дніпропетровську — це ще одне підтвердження партнерських стосунків з Європейським Союзом: «Україна обрала шлях на європейську інтеграцію. Сподіваюсь, з початком роботи почесного консульства ми досягнемо європейських стандартів на Дніпропетровщині».

Крім того, в рамках ділового візиту австрійської делегації до Дніпропетровської області, голова обласної ради Гліб Пригунов провів робочу зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Австрії в Україні Герміне Поппеллер. Сторони домовились про проведення у Дніпропетровську ряду круглих столів та бізнес-форумів для розвитку українсько-австрійського бізнесу. А також обговорили можливості співпраці у таких напрямках як енергозбереження, використання альтернативних видів енергетики, сортування та переробки сміття, допомоги у розвиту аграрного бізнесу для демобілізованих військовослужбовців. Зокрема, в області зараз йде активний розвиток аграрних міні-підприємств, де будуть працювати колишні військовослужбовці.

«Ми розуміємо важливість міжнародної співпраці для розвитку регіону та бізнесу, тому наше завдання стимулювати міжнародну діяльність та залучати іноземні інвестиції та бізнес до регіону. Для нас важлива підтримка Дніпропетровщини у напрямках розвитку малого та середнього бізнесу, зокрема у аграрній сфері, маємо гарні перспективи у напрямку сміттєпереробки», – зазначив Гліб Пригунов.

За словами Герміне Поппеллер, австрійська сторона готова до співпраці з Дніпропетровщиною за перспективними напрямками для обох сторін. І відкриття почесного консульства Австрії у Дніпропетровську допоможе ще більше зблизити бізнес і громади обох країн і регіонів.

Для довідки:

До Дніпропетровщини залучено понад 105 млн. дол. інвестицій з Австрії. Майже 70% – в промисловість. Решта – у сферу обслуговування, операції з нерухомістю, оптову та роздрібну торгівлю. В області працює 24 підприємства з австрійськими інвестиціями. Австрійські інвестиції в Дніпропетровську – це «Райффайзен банк», страхова компанія «Граве» та компанія «Австрійськіе авіалінії».