Неймовірні села України 2020: Маломиколаївка, Дніпропетровська область

Про Маломиколаївку, що на Дніпропетровщині, відтепер знає вся Україна. Саме тут у 2019 році започаткували перший сільський міні фестиваль «Гарбуз-Fest». Його основною метою є привернення уваги до проблем малих сіл та підтримка їхнього розвитку.

На фестивалі реалізовувалася продукція, виготовлена місцевими жителями, в тому числі цукати з гарбуза, адже саме вирощуванням цього овочу займаються майже всі домогосподарства села.  

На конкурс «Неймовірні села України 2020» село подало бізнес-проєкт із виробництва цукатів з овочів та фруктів шляхом придбання обладнання для виготовлення цукатів. 

«Першим завданням, у разі реалізації нашого проєкту, є створення кооперативу «Герцевські господині та господарі», його реєстрація згідно з чинним законодавством та розробка логотипу готової продукції, рекламна акція за допомогою громади», — розповідає староста.

Асортимент готової продукції кооперативу, який планується виготовляти:

  • цукати з фруктів та овочів (основний вид — з гарбуза),
  • пастила з фруктів та овочів (основний вид — з гарбуза),
  • сухофрукти для приготування компотів (в основному для забезпечення дитячих дошкільних та загальноосвітніх закладів),
  • сушена зелень кропу, петрушки, селери, сушені напівфабрикати з моркви, часнику, цибулі, буряку, сушені горіхи волоські.

Реалізація готової продукції буде здійснюватися після отримання сертифікату відповідності від Держпродспоживслужби та на території громади. Надалі село планує взяти участь у державних та інших донорських грантових програмах, щоб здобути додатково кошти на розширення виробництва, а саме — встановлення міні цеху з переробки продуктів.

«Перемога у конкурсі «Неймовірні села України 2020» надасть поштовх для започаткування міні виробництва екологічно чистих, натуральних, корисних продуктів у селі Маломиколаївка. Забезпечить до 10-ти робочих місць для сільських жінок, а також надасть додаткові надходження до місцевого бюджету, збільшить рівень доходів сільських жителів, знизить рівень соціальної напруги, надасть приклад і надію для розвитку інших малих сіл нашої держави», — впевнена Світлана Гарнадко.

Також громадою Маломиколаївки у 2021 році планується створити проєкт щодо забезпечення жителів села питною водою шляхом будівництва централізованого водогону.

Село Маломиколаївка входить до складу Миколаївської ТГ,  яка вбачає своє економічне зростання в розвитку: екотуризму; культурних та соціальних послуг; кооперативних виробництв; малого підприємництва.

Детальніше з усіма пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ТГ за посиланням.

Джерело: www.agroportal.ua