Німецький банк розвитку KfW вивчає можливість кредитувати проекти у сфері водопостачання та водовідведення.

В Дніпропетровській обласній раді відбулася робоча зустріч з представниками Німецького банку розвитку KfW задля визначення пріоритетних проектів у сфері водопостачання та водовідведення, які будуть фінансуватися кредитними коштами Банку KfW у розмірі 20 млн євро.

Для узгодження, KfW було відібрано низку проектів комунального підприємства «Аульський водовід», Солонянської та Криничанської ОТГ, які обговорювались під час робочої зустрічі.

Чотири готових проекти з модернізації Аульського водоводу, представив головний інженер підприємства Анатолій Бондаренко. Окрім цього, свої проекти німецьким експертам презентували і представники Солонянської та Криничанської ОТГ.

«Ці потенційні кошти ми зосередимо на модернізації потужностей Аульського водоводу, який забезпечує питною водою Дніпро, Кам’янське та низку інших населених пунктів в області. В рамках цієї програми, фінанси можуть піти і до сусідніх Криничок та Солоного. Не секрет, що система водопостачання у нашій області потребує куди більших інвестицій. Саме тому ми зацікавлені у подальшій, більш широкій, співпраці між нами та Банком розвитку KfW», – зазначив заступник голови обласної ради Валерій Безус.

«Ми визначимо, наскільки запропоновані проекти готові до реалізації, а також фінансовий стан підприємств – наскільки вони спроможні повернути кредит. На основі такого технічного та інституціонального аналізу ми ухвалимо рішення щодо фінансування конкретних проектів. Крім того, у разі позитивного висновку, визначені для фінансування проекти, планується здійснювати під управлінням німецьких консультантів та спеціалістів, які контролюватимуть використання наданих Німеччиною коштів», – повідомив під час зустрічі Віталій Шмеріга, проектний координатор Банку KfW.

Як зазначила Анна Ширмер, старший проектний менеджер  KfW, представлені на зустрічі проекти цікаві для подальшого вивчення та реалізації. Терміни виділення коштів, залежать від своєчасного надання всіх необхідних технічних та фінансових документів. У той же час Анна Ширмер оптимістично оцінила поточний стан справ і не виключила, що до кінця року Банк розпочне фінансування проектів.

«Для нас цікаво не просто здійснити фінансування вже наявних проектів, а й налагодити постійну, системну та довгострокову співпрацю», – сказала Анна Ширмер.