Перші угоди про гарантії для Грузії, Молдови і України та перший кредит ЄІБ в гривні для МСБ в Україні в рамках ініціативи EU4Business

26 жовтня Група Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) підписала перші гарантійні угоди з “ПроКредит Холдинг” та його дочірніми компаніями з метою надання кредитів в розмірі 100 млн євро для малих та середніх підприємств Грузії, Молдови і України в рамках ініціативи EU4Business.

 

Очікується, що три гарантійні операції відкриють додаткове фінансування для малого та середнього бізнесу і в кінці кінців будуть надавати робочі місця та нові можливості для бізнесу в Грузії, Молдові та Україні.

 

Як це вплине на малий та середній бізнес?

 

Підписані угоди про гарантії дозволять банкам “ПроКредит Холдинг” полегшити доступ до фінансування для представників малого та середнього бізнесу. Передбачається надання гарантії в розмірі 70% для кожного кредиту з подальшим розширенням фінансування на привабливих умовах, які, крім того, включають зменшення вимог до застави. Відтепер гарантійні операції відкриють додаткове фінансування для МСБ, що означає створення нових робочих місць, нові можливості в бізнес-середовищі.

 

Коментуючи угоди, віце-президент Європейського інвестиційного банку Вазіл Худак зазначив: “Підтримка МСБ є одним із пріоритетів Групи ЄІБ, оскільки, фінансуючи їх, ми стимулюємо економічне зростання, інновації та зайнятість”.

 

Борислав Костадінов, член правління “ПроКредит Холдинг”, головний офіс якого розташований в м. Франкфурт-на-Майні, Німеччина, підкреслив: “Ми пишаємося тим, що ПроКредит – перша група банків, яка підписала угоди про гарантії в рамках ініціативи EU4Business для своїх операцій в Грузії, Молдові та Україні. Завдяки тому, що ми є одними з лідерів у співпраці з малими та середніми підприємствами в цих країнах, ми впевнені, що ці гарантії будуть сприяти подальшим інвестиціям в модернізацію цього сектора”.

 

Без перебільшення, історична подія для МСБ в Україні

 

По одному з підписаних угод Європейський інвестиційний банк вперше надасть кредит в національній валюті України на підтримку вітчизняного малого та середнього бізнесу. Схвалена Європейською комісією і міжнародним фондом TCX, угода була підписана з ПроКредит Банком в Україні як з одним з лідерів в наданні послуг малим та середнім підприємствам в Україні, з перевіреною репутацією і великим досвідом роботи.

 

Під час церемонії підписання на бізнес-форумі Східного партнерства в Таллінні (Естонія) віце-президент ЄІБ Вазіл Худак зазначив: “Ця угода історичного значення зробить кошти ЄІБ ще доступнішими для клієнтів, ніж раніше. Ми вдячні за підтримку Європейської комісії і раді розширенню нашого партнерства з “ПроКредит Холдинг” – одним з найавторитетніших посередників в регіоні, якщо мова йде про надання кредитів для МСБ”.

 

Відзначимо, що цей крок є частиною більш широкої ініціативи Європейської комісії під назвою EU4Business. Ініціатива об’єднує програми, що фінансуються ЄС та спрямовані на поліпшення бізнес-середовища в Східній Європі.

Джерело: www.delo.ua