Перспективи двостороннього співробітництва з Італійською Республікою

27 жовтня, відбулася зустріч Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка з Надзвичайним та Повноважним Послом Італійської Республіки в Україні Давіде Ла Чечіліа з метою обговорення питань поглиблення торгово-економічних відносин між Україною та Італією.

«Ми зацікавлені у поглибленні взаємовигідних торгово-економічних відносин та подальшому розвитку галузевого та інвестиційного співробітництва між нашими країнами», – зауважив Ігор Петрашко.

Так, під час зустрічі йшлося про перспективи співпраці у сфері торгівлі, промисловості, агросекторі, галузі ІТ та інновацій.

Крім того, сторони обговорили взаємодію в рамках Українсько-Італійської ради з економічного, промислового та фінансового співробітництва та підтримали важливість проведення наступного засідання в грудні поточного року.

Також було наголошено на важливості процесу фіналізації роботи щодо оновлення міжурядової угоди про сприяння та взаємний захист інвестицій, що має розширити перспективи для реалізації нових інвестиційних проєктів, розвитку кооперації, державно-приватного партнерства тощо.

Розглядаючи пріоритетність італійського ринку та можливість перспективного партнерства, Дніпропетровське інвестиційне агентство проаналізувало зовнішньоекономічні відносини Дніпропетровської області з Італійською Республікою за минулий рік.

Загальний товарообіг (товари та послуги) Дніпропетровщини з Італією у 2019 році склав $421,9 млн, зменшившись на 20% у порівнянні з 2018 роком. Експорт товарів з області склав $201,4 млн. Водночас імпорт товарів з Італії за цей же період склав $210,5 млн. Сальдо двосторонньої торгівлі для регіону за 2019 рік склалося негативним у розмірі $9,1 млн.

 

Серед основних видів продукції, що експортуються з області до Італії, найбільший обсяг займають:

  • чорні метали – $133,7 млн;
  • вироби з чорних металів – $38,6 млн;
  • жири та олії тваринного або рослинного походження. – $12,9 млн.

У 2019 році розпочато експорт нових товарів з Дніпропетровської області, таких як:

  • добрива – $6952 тис.;
  • насіння і плоди олійних рослин – $795,9 тис.;
  • продукти переробки овочів – $15,1 тис.;
  • органічні хімічні сполуки– $10,7 тис.

Рекордне зростання експорту до Італії за останній рік показали: керамічні вироби (експорт збільшився у 105 разів), друкована продукція (у 9 разів), залізничні локомотиви (у 7 разів), каучук та гума (у 4 рази), а також іграшки (у 3 раза);

 

Якщо говорити про товарні групи, що імпортуються бізнесменами Дніпропетровщини з Італії, то найбільший обсяг мають:

  • палива мінеральні, нафта і продукти її перегонки – $48,9 млн;
  • машини та механізми – $37,5 млн;
  • фармацевтична продукція – $33,9 млн;
  • готові продукти із зерна – $9,6 млн (імпорт збільшився у 2 раза).

У 2019 році розпочато імпорт нових товарів з Італії до Дніпропетровської області, таких як:

  • інші недорогоцінні метали – $40,3 тис.;
  • інші продукти тваринного походження – $40,1 тис.;
  • продукти з м’яса та риби – $34,3 тис.

Рекордне зростання імпорту з Італії за останній рік відбулося за такими категоріями: сіль; сірка; землі та каміння (імпорт збільшився в 62 раза), текстильні одяг та додаткові речі до одягу (у 37 раз), інші готові текстильні вироби (у 19 раз);продукти неорганічної хімії (у 8 раз), а також жири та олії тваринного або рослинного походження (у 6 раз).

Детальніше з динамікою зовнішньоторговельних відносин запрошуємо ознайомитись у модулі відкритих даних DIAGRAM за посиланням.