Потужності відновлювальних джерел енергії в Україні наступного року можуть збільшитись на 500 МВт

wind turbines in Oiz eolic park. Basque Country

Державне агентство з питань енергоефективності та енергозбереження прогнозує, що введення в експлуатацію нових потужностей відновлюваної енергетики, що працюють за «зеленим» тарифом в Україні, в 2018 році може збільшитись порівняно з 2017 роком до 400-500 МВт.

Введення в експлуатацію нових потужностей відновлюваної енергетики, що працюють за «зеленим» тарифом в Україні, в січні-вересні 2017 року збільшилось у 3,7 рази порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 201,9 МВт. Загальна встановлена потужність відновлюваних джерел енергії за 9 місяців 2017 року в Україні зросла на 18% і становить 1320 МВт. 1 жовтня 2014 року Кабінет міністрів затвердив Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, який передбачає збільшення частки відновлюваних джерел у загальному балансі генерації електроенергії з близько 1% до 11%. Головним механізмом для стимулювання розвитку такої енергетики в Україні є «зелені» тарифи – спеціально високі (вищі, ніж у інших видів генерації), затверджені законом ціни на електроенергію, яка виробляється з відновлюваних джерел.

У Дніпропетровській області, станом на сьогодні, за рахунок відновлювальних джерел енергії виробляється 1,62% від загального об’єму виробленої електроенергії.

Джерело: www.ecology.unian.ua