Пріоритетні напрямки фінансування в рамках міжнародних грантів та програм у 2019 році

Останні роки в Україні стає розповсюдженим залучення малим та середнім бізнесом (далі -МСБ) зовнішньої фінансової підтримки для власних інвестиційних проектів.  Фахівцями DIA проаналізовано актуальні пропозиції від міжнародних донорів на 2019 рік та наведено актуальні сфери фінансування та посилання на міжнародні організації , які виділяють кошти для МСБ:

  • Сприяння жіночому підприємництву. Програма Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) перш за все спрямована на допомогу МСБ під керівництвом жінок в усіх секторах економіки (в яких жінка несе відповідальність за загальне оперативне управління діяльністю та може також частково або повністю володіти бізнесом) шляхом полегшення доступу до фінансування та надання консультацій. Більш детальна інформація за посиланням.
  • Подолання викликів для МСБ. Програма розрахована на подолання наступних викликів для МСБ, а саме: низький рівень інвестування; невеликі обсяги продажів (на внутрішньому та зовнішньому ринках); обмежені ринки та клієнтська база. Фінансується у рамках грантової програми USAID КЕУ: Конкурентоспроможність МСБ . Більш детальна інформація за посиланням.
  • Підвищення конкурентоспроможності українського МСБ. Программа EU4BUSINESS: Мережа центрів підтримки бізнесу в Україні спрямована на МСБ в окремих секторах економіки, а саме: АПК, туризм, інновації, інформаційно-комунікаційні технології,  логістика, товари народного споживання та зелена економіка.  Деталі за посиланням.