Regional Doing Business: де найлегше вести бізнес в Україні

В Україні з’явився рейтинг «Regional Doing Business» для регіонів, який розраховувася експертами неурядової організації «Офіс ефективного регулювання» (BRDO) та громадської організації «Спілка українських підприємців» (СУП).

Зазначений рейтинг оцінює легкість ведення бізнесу в усіх обласних центрах України.

За основу було взято п’ять напрямків взаємодії бізнесу із владою:

Перший«Одержання дозволів на будівництво» – як швидко та наскільки дешево можна пройти необхідні для будівництва стандартного складу дозвільні процедури у кожному обласному центрі України.

Другий«Оформлення земельної ділянки під об’єктом нерухомості» – як швидко та наскільки дешево можна пройти необхідні процедури для оформлення права власності чи права користування земельною ділянкою під об’єктом нерухомості.

Третій«Приєднання до електромереж» – час, кількість необхідних контактів та розрахункові показники НКРЕ (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики) щодо вартості проведення та підключення до електромереж.

Четвертий компонент рейтингу«Створення підприємства» – швидкість та вартість створення товариств з обмеженою відповідальністю у кожному обласному центрі.

П‘ятий«Сплата місцевих податків» – рішення місцевих органів влади у обласних центрах, які встановлюють ставки місцевих податків.

Основними критеріями оцінювання стали «гроші» та «час», що витрачаються на проходження офіційних процедур, а також кількість візитів до органів влади.

«Regional Doing Business» розраховувався за адаптованою методологію Світового банку.

Профіль Дніпропетровської області в рейтингу «Regional Doing Business» за посиланням

За матеріалами сайту Економічна правда www.epravda.com.ua