Семінар з директором німецької консалтингової компанії „Оттен Консалтинг”

3 серпня 2016 року у Дніпропетровській обласній раді за підтримки Генерального консульства Федеративної республіки Німеччина відбувся семінар для представників провідних аграрних підприємств Дніпропетровської області, який провів директор німецької консалтингової компанії „Оттен Консалтинг” пан Томас Оттеном.

Метою даної зустрічі є зміцнення українсько-німецької співпраці у залученні інвестицій у аграрний сектор.

„Аграрний сектор – стратегічна галузь економіки Дніпропетровщини, яка нарівні з гірничо-металургійним комплексом є одним з локомотивів розвитку області. Регіон впроваджує нові технології в розвиток агропромислового комплексу. Зокрема, використовуються новітні досягнення в сфері селекції насіння, впроваджуються нові сорти зернових – з підвищеною продуктивністю і стійкістю до несприятливих погодних умов, підвищується родючість ґрунтів шляхом оптимізації структури посівних площ» – зазначив заступник голови обласної ради по виконавчому апарату Володимир Тюрін.

Заступник директора Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства Алім Молодан зазначив, що аграрні підприємства Дніпропетровщини активно запроваджують інноваційні підходи у виготовленні сільськогосподарської продукції, а це і є позитивним показником для розвитку регіону. Наприклад, в 2015 році НВФГ „Компанія „МАЇС” ввела в експлуатацію новий інноваційний насіннєвий завод, що побудований за проектом датської компанії Westrup у селі Зайцеве (Синельниківський район, Дніпропетровська область). Інвестиції в будівництво склали більше 100 мільйонів гривень, у тому числі третина суми була надана німецьким банком BHF під гарантії ЄБРР. Крім того, компанією „Дніпровська” реалізується інвестиційний проект із переробки біологічних відходів підприємства в альтернативний вид палива та добриво. Проект, який знаходиться на супроводі Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства реалізується у Нікопольському районі.

„На сьогодні підтримка малих та середніх фермерських господарств є запорукою успішного розвитку сільського господарства України, а європейські експерти готові ділитися своїм досвідом у сфері аналізу сільськогосподарських ринків, експертної підтримки розвитку малих фермерських господарств, локальних брендів сільськогосподарської продукції та виробництва нішових продуктів в Україні. Як ми бачимо, аграрна сфера стає одним з найбільш перспективних напрямків підприємництва в Україні.  Вкладати гроші у розвиток сільського господарства готові представники бізнесу із різних європейських країн” – наголосив директор німецької консалтингової компанії „Оттен Консалтинг” пан Томас Оттен.

По завершенню зустрічі сторони висловили зацікавленість у двосторонньому співробітництві з метою залучення найкращого міжнародного досвіду компанії «Оттен Консалтинг» та реалізації спільних проектів.

В рамках свого візиту пан Томас Оттен разом з Генеральним консулом ФРН паном Вольфгангом Мьоссінгером ознайомилися з діяльністю фермерського господарства „Відродження”, яка входить до складу 10 найбільших фермерських господарств України.

Основним напрямком діяльності фермерського господарства „Відродження” є садівництво, вирощування зернових та технічних культур. На сьогоднішній день у розпорядженні фермерського господарства є 400 га землі. Всі насадження обладнані системами зрошення.

Фермерське господарство „Відродження” тісно співпрацює з провідними компаніями світу, з відомими плодорозплідниками України і Європи, але для забезпечення оптимального співвідношення між обсягами виробництва та реалізацією продукції необхідне будівництво холодильника для зберігання фруктів, що дасть можливість налагодити виробництво повного циклу – від вирощування до зберігання і переробки.

Тому метою даної зустрічі було встановлення прямих ділових контактів для подальшої реалізації спільних проектів та залучення іноземних інвестицій до аграрного бізнесу Дніпропетровської області для створення в Україні та на Дніпропетровщині конкурентоспроможних у світовому масштабі аграрних господарств.

Для інформації:

Оттен Консалтинг виступає надійним партнером для іноземних інвесторів та іноземних компаній, що займаються бізнесом в Україні. До числа клієнтів „Оттен Консалтинг” належать здебільшого середні за розміром компанії з Німеччини, Австрії, Франції, Великобританії та США.