Семінар з розвитку інвестиційного та експортного потенціалу регіонів

23 січня 2017 року у Клубі Кабінету Міністрів відбувся семінар на тему: „Економічний розвиток регіонів: стратегія та інструменти щодо залучення інвестицій та підвищення експортного потенціалу”, у якому взяли участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, перший Віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська, перший заступник Міністра фінансів України, Урядовий уповноважений з питань інвестицій Оксана Маркарова та ще понад 150 представників регіональної влади, відповідальних за роботу з інвесторами та розвиток експортного потенціалу міст і областей.

Основна мета, яку поставили перед собою організатори заходу – Кабінет Міністрів України, Офіс залучення та підтримки інвестицій й Офіс з просування експорту, – обговорення інвестиційних стратегій та інвестиційних проектів, експортного потенціалу, налагодження ефективного діалогу з представниками регіонів, аналіз діяльності в регіонах, визначення пріоритетних напрямі співпраці на 2017 рік.

„Створення умов для ведення бізнесу – запорука економічного зростання. На місцях є ряд проблем і наше завдання – знати і розуміти ці проблеми і не допускати тиску, навпаки – зробити повний супровід бізнес-проектів, щоб підприємці були успішними і досягнули поставленої мети. Тому що, коли будуть успішні бізнесмени – буде успішна Україна”, – зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Голова Уряду також додав, що Україні необхідно розвивати виробництво товарів з високою доданою вартістю всередині країни. Наша держава має величезний потенціал, щоб розвивати експортні можливості, створювати продукт і представляти його на міжнародних ринках.

„У 2016 році іноземними інвесторами вкладено в Україну 3,8 мільярда доларів – це удвічі більше, ніж у 2015 році”, – наголосив перший Віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів. За його словами завдяки рішучим заходам Кабінету Міністрів України та системним реформам вдалося стабілізували макрофінансову ситуацію і покращити інвестиційний клімат, а одним з важливих досягнень стабілізації економічної ситуації в Україні став факт підняття України в рейтингу легкості ведення бізнесу (Doing Business).

„Проведення таких заходів є вкрай необхідним для нашої країни. Адже, саме на таких заходах учасники мають змогу обговорити та напрацювати спільні і дієві методи залучення інвестицій та супроводу інвесторів, які Україна має активно впроваджувати на своєму шляху розвитку до європейської та економічно розвинутої держави”, – зазначила директор Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства Валентина Затишняк.

Найбільший ефект організатори семінару сподіваються отримати після практичного застосування його учасниками навичок, отриманих під час роботи у групах, де з ними не тільки ділилися рецептами успішного залучення інвестицій в свої регіони, але й пояснювали, як ефективніше використовувати існуючі можливості для розвитку українського експорту.