18 грудня, за ініціативи Мінекономрозвитку КМУ скасував близько 300 урядових актів, які створювали зайвий тиск на бізнес; ухвалив низку рішень на підтримку української промисловості.

Щоб забезпечити українські підприємства хімічної промисловості сировиною, КМУ суттєво розширив переліки компаній (додав вісім нових), які отримують квоти на отримання та ввезення сировини (таких речовин як толуол, ксилол, сольвент, тощо) без сплати акцизу, та створив перелік підприємств, які отримують квоти на отримання та ввезення уайт-спіриту без сплати акцизу.

Нарешті, Уряд удосконалив механізми розмитнення товарів у портах, щоб пришвидшити контрольні процедури та мінімізувати людський фактор у цьому процесі. Раніше за відсутності попередньо поданої електронної інформації про товари на борту судна, порт не дозволяв судну закордонного плавання заходити до своєї акваторії. Відтепер за відсутності інформації про товари в електронному вигляді буде заборонене лише вивантаження товарів. Вивантаження дозволятиметься через 24 години після надання такої інформації.

Крім цього, Кабмін лібералізував умови використання касових апаратів. Тепер касові апарати буде обов’язково використовувати лише у тому випадку, якщо річний обсяг розрахункових операцій перевищує 500 тис. грн.

КМУ також запропонує Президентові України скасувати Указ №436 та укази, якими вносяться зміни до нього. В разі втрати чинності Указу Президента №436 будуть скасовані штрафи за:

  • перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах;
  • неповне оприбуткування готівки у касах;
  • витрачання готівки з виручки, отриманої від реалізації продукції та інших касових надходжень на виплату заробітної плати;
  • перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки;
  • проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа;
  • використання одержаних в банку готівкових коштів не за цільовим призначенням.