Україна вже з 1 лютого 2018 року набуде повноправної участі у конвенції Пан-Євро-Мед, яка розширить експорт не лише до ЄС, але й на ринки третіх країн. Інструмент про приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження передано до Депозитарію Конвенції – Генерального Секретаріату Ради ЄС.

Конвенція Пан-Євро-Мед – це інструмент, розроблений Європейським Союзом для співпраці зі своїми торговельними партнерами, а також останніх між собою. Участь України у Конвенції сприятиме створенню умов для спрощення торгівлі і збільшенню українського експорту. Це також дозволить розширити присутність наших товарів на ринках третіх країн, з якими укладені угоди про вільну торгівлю, а саме ЄС, ЄАВТ, Чорногорія, Молдова та Македонія.

«Приєднання України до Пан-Євро-Мед сприятиме зростанню нашого експорту не лише до ЄС, але й на ринки третіх країн. Українським товарам буде розширено доступ на ринки 42 країн та територій, що диверсифікує експорт з України. Також, процес приєднання до Конвенції дає можливість бізнесу вже сьогодні  планувати  свою діяльність на перспективу», – прокоментувала Торговий представник України Наталія Микольська.

Наступним кроком має стати внесення змін до протоколів щодо походження товарів чинних угод про вільну торгівлю, які наша держава має зі сторонами Пан-Євро-Мед. У випадку ЄС такі зміни будуть затверджуватися рішенням Підкомітету з питань митного співробітництва Комітету Асоціації Україна – ЄС у торговельному складі.

Також досягнуто домовленості із грузинською стороною щодо укладення найближчим часом окремого протоколу про внесення змін до угоди про вільну торгівлю 1996 року. За подібною процедурою будуть модифіковані відповідні угоди з Чорногорією та Молдовою. Далі – проведення консультацій із заміни правил походження товарів у Спільних Комітетах угод про вільну торгівлю з Македонією та з державами ЄАВТ. Фактично, це суто технічні процедури, які повинні бути проведені і формалізовані впродовж 2018 року для максимального використання переваг Конвенції Пан-Євро-Мед у торгівлі з її учасницями.

Частка українського експорту до країн-учасниць Пан-Євро-Мед вже зараз складає понад 50%, з них 40% – до країн ЄС.

Більше про приєднання України до Конвенції у брошурі за посиланням.

Довідково:

Регіональна конвенція про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження була прийнята в 2012 році за ініціативи Європейського Союзу. Наразі Пан-Євро-Мед об’єднує країни ЄС, ЄАВТ, Туреччину, Албанію, Боснію і Герцеговину, Македонію, Сербію, Чорногорію, Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданію, Ліван, Марокко, Палестину, Сирію, Туніс, Фарерські острови, Молдову. У процесі приєднання до Конвенції знаходиться Грузія.

Джерело www.me.gov.ua