В Дніпропетровську область Ірландія інвестує 255 млн євро у будівництво сонячної електростанції, потужністю 90 МВт

У Павлоградський район, Дніпропетровської області ірландська компанія «Altostrata» інвестує € 255 млн. у будівництво сонячної електростанції, яка буде побудована до кінця 2018 року.

Загальна площа станції складе 210 га. Фотоелектричні сонячні елементи займатимуть площу в 183 га. Передбачувана потужність електростанції – 90 МВт. Інвестором виступає ірландська компанія «Altostrata», яка спеціалізується на поновлюваних джерелах енергії, має досвід роботи в Америці та Європі.

Також на території СЕС буде розташована електропідстанція 35/150 кВ, пункт охорони, адміністративно-побутова споруда, установка для очищення стічних вод, склад і навіс на три автомобілі. 18,5 га території підпадає під озеленення.

На сьогодні для СЕС, які будуть введені в експлуатацію в 2018 році, «зелений» тариф становить 15 євроцентів за кВт. Тариф буде діяти для всіх СЕС, які почнуть функціонувати до 31 грудня 2019 року.

Розмір зеленого тарифу можна збільшити за рахунок використання обладнання, виробленого в Україні:

  • тариф збільшується на 5%, якщо рівень використання обладнання українського виробництва становить 30%
  • розмір надбавки до зеленого тарифу складе 10%, якщо рівень використання обладнання українського виробництва становить 50%.

Нагадаємо, що на початку року Дніпропетровська облдержадміністрація та ірландська компанія «Altostrata» підписали Меморандум про співпрацю в сфері альтернативної енергетики. Проект знаходиться на супроводі Державного підприємства «Інвестиційно-інноваційний центр».

Джерело: www.elektrovesti.net