19 травня 2016 року у Дніпропетровську відбулося 5 засідання Міжнародного трейд-клубу. На засіданні були присутні: представники торгових місій Посольств, Почесних консульств, іноземних бізнес-центрів, Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні.

В рамках програми перебування членів Міжнародного трейд-клубу було проведено двосторонні зустрічі з керівництвом області, представниками ділових кіл у форматі B2B, презентовано інвестиційні пропозиції Дніпропетровської області.

Досягнення і потенціал Дніпропетровської області презентував радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Віталій Литвин. Він підкреслив, що завдяки системній та злагодженій роботі керівництва області, Дніпропетровщина є лідером, як і по залученню інвестицій, так і по впровадженню реформ. За підсумками 2015 року, в Дніпропетровську область було залучено 7,2 млрд. доларів США іноземних інвестицій. Частка області у ВВП України становить понад 20%. Крім того, Дніпропетровщина – перша в Україні область, яка перевела в електронний формат найбільш затребувані адміністративні послуги. На сьогоднішній день, близько 200 послуг можна отримати он-лайн.

Інвестиційний потенціал і перспективи розвитку області презентував керівник проектного офісу DIA Андрій Нелюбов. У своїй презентації він детально зупинився на актуальних проектах, а саме на: формуванні індустріальних парків на території Дніпропетровської області, перспективах будівництва сонячних електростанцій і рибного господарства, заводу з переробки твердих побутових відходів в суб-регіоні “Західний Донбас”, проектах ДП Конструкторське бюро “Південне “ім. М.К. Янгеля. Також в презентації була представлена інформація про земельні ділянки під реалізацію інвестиційних проектів.

Президент трейд-клубу, перший секретар Посольства Республіки Словаччина в Україні пані Соня Крайчова зазначила, що метою засідання є налагодження безпосередньо ділових контактів, робота на перспективу. Крім того, вона висловила надію на те, що результатами роботи трейд-клубу стане поліпшення міжнародного іміджу області та України в цілому, позитивна динаміка зростання зовнішньоторговельного обороту регіонів, збільшення надходженнь іноземних інвестицій, створення спільних підприємств та відкриття представництв іноземних компаній.

Для довідки:

З ініціативи іноземних дипломатів в 1992 році в Україні була створена громадська організація – Міжнародний трейд-клуб, який на сьогоднішній день об’єднує керівників та працівників відділів з торговельно-економічних питань майже 60 посольств іноземних держав і міжнародних організацій, акредитованих в Україні.

Головною метою діяльності Трейд-клубу є інформування іноземних дипломатів про економічний потенціал України в цілому і окремих регіонів, надання сприяння у залученні в Україну інвестицій, встановленні ділових контактів між українськими та іноземними підприємцями.

На сьогодні президентом Трейд-клубу є перший секретар Посольства Республіки Словаччина в Україні пані Соня Крайчова.

Членами Правління було обрано радники посольств Угорщини, Ізраїлю, Польщі, Молдови, КНР, Румунії, Канади, Фінляндії, Узбекистану.

Членами Правління було обрано також заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України пані Наталія Микольська, начальник управління економічного співробітництва Міністерства закордонних справ України пан Олександр Данилейко і Генеральний секретар – Валерій Балясний