Зелена економіка в дії

Альтернативна енергетика, виробництво біогазу, енергоаудити та екологічні послуги, переробка вторинної сировини, сонячні панелі та вітряки – усе це перестало бути майбутнім. Сьогодні «зелені рішення» економіки активно запроваджуються в усіх сферах життя Дніпропетровщини.

У рамках підтримки енергоефективних ініціатив в області пройшов конкурс для підприємств та науковців. «Зелений імпульс. Green Chamber Award» провели за підтримки обласної ради, Дніпропетровської торгово-промислової палати та Уряду Німеччини. Підсумки підбили сьогодні під час регіональної конференції «Економія. Екологія. Ефективність. Співпраця заради сталого розвитку регіону».

Головною метою конкурсу було просування та впровадження ефективних технологій, рішень, послуг в сфері зеленої економіки, які дозволяють скоротити ресурсоспоживання та негативний вплив на навколишнє середовище.

До участі у конкурсі подали заявки більш 30 підприємств регіону, науковців, а також громадські організації та Томаківська селищна рада. Всього 39 заявок, які розробляють та впроваджують проекти та ініціативи, спрямовані на раціональне використання ресурсів. Після декількох етапів ретельного розгляду робіт було обрано вісьмох переможців конкурсу у наступних номінаціях:

  • краще виробництво екологічно дружньої до природи продукції;
  • кращий навчальний проект;
  • кращий надавач інженерних рішень;
  • кращий надавач інженерних рішень в сфері альтернативної енергетики;
  • кращий проект рециклінгу;
  • кращий сервіс в області побудови систем менеджменту;
  • кращий сервіс в сфері управління відходами та рекультивації територій;
  • кращий фінансовий продукт.

«Як відомо, усі розвинені Європейські країни, їх уряди, фінансові фонди, бізнес, споживачі давно запроваджують ідеї «зеленої» модернізації економіки у своїй роботі та побуті. Дніпропетровщина є першою з українських регіонів, де активно впроваджують ідеї «зеленої» модернізації економіки. Тож більшість підприємств області вже поступово змінюють власний менталітет і готові використовувати німецький досвід для вирішення ряду екологічних проблем промислово перевантаженої Дніпропетровщини та запроваджувати дієві механізми енергоефективності та енергозбереження», – зазначив Володимир Тюрін, заступник голови Дніпропетровської обласної ради.

«Ще одним успішним спільним проектом є проект «Зелені» рішення бізнесу – єднання для сталого розвитку», який впроваджується Дніпропетровською обласною організацією роботодавців, у партнерстві з Дніпропетровською обласною радою, Дніпропетровським інвестиційним агентством за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ. В рамках проекту було проведено активну роботу із роз’яснення основних ідей «зеленої» економіки, популяризації цілей сталого розвитку, запроваджено поняття «Амбасадор – життя «по-зеленому». Це звання отримали представники великих підприємств області та науковці, які ініціюють у своїй діяльності динамічні зміни, впроваджують нові рішення та можливості задля втілення ідей «зеленої» модернізації української економіки. Завдяки реалізації цього проекту, нам вдалося підвищити освітній та культурний рівнів громадян області з питань сталого розвитку, акцентувати увагу представників бізнес-кіл на фактори, що перешкоджають розвитку «зеленої» економіки в Дніпропетровській області та  переконати їх у необхідності впровадження інноваційних технологій ресурсозбереження», – сказала директор DIA Валентина Затишняк.