Зернові кооперативи – ефективна модель об’єднання фермерів

6 березня 2018 року відбулась спільна зустріч керівництва DIA, ГО «Сільськогосподарська консультаційна служба» та  членів Асоціації фермерів і приватних землевласників Дніпропетровської області щодо створення в Дніпропетровській області мережі зернових елеваторів.

Асоціація фермерів шукає сучасні форми створення зернових елеваторів, з метою об’єднання своїх зусиль щодо спільного зберігання, переробки та експорту зернової продукції. Дніпропетировщина вже має унікальний досвід. Минулого року було відкрито 1-шу лінію зернового елеватора, що розрахована на одночасне зберігання 12,7 тис. тонн зерна. Також обговорювались питання розробки дієвої бізнес-моделі та експортної складової.

Досягнуто домовленості щодо проведення круглого столу у Павлоградському районі задля широкого обговорювання ініціатив та пошуку відповідей на сучасні виклики з будівництва і роботи зернового елеватора.

Нагадаємо, що у Васильківському районі реалізується «Проект розвитку зерносховищ та сільськогосподарських кооперативів в Україні», за підтримки уряду Канади введено в дію 1-шу чергу елеватора. Будівництво 2,3,4 – лінії елеватора планується за власні кошти кооперативу. Загальна потужність складатиме 54 тис. тонн. Також заплановано побудувати залізничну колію і з’єднати її з Придніпровською залізницею, щоб можна було транспортувати зернові продукти та продавати в інші регіони, країни. Експерти ГО «Сільськогосподарської консультаційної служби» надалі надаватимуть консультативну підтримку.