«АрселорМіттал Кривий Ріг» планує наростити інвестиції майже на 20% у 2024 році

Бюджет капітальних інвестицій у поточному році становив $130 млн

«АрселорМіттал Кривий Ріг» у 2024 році має намір наростити капітальні інвестиції майже на 20% – до $155 млн. У минулому році вони становили $130 млн, повідомила Олена Бізяєва, в.о. гендиректора АМКР під час відвідин підприємства першим віцепрем’єром – міністром економіки Юлією Свириденко. Про це йдеться у повідомленні газети «Металург».

За словами Олени Бізяєвої, за підсумками 2023 року АМКР планує виробити понад 1,4 млн т чавуну, 1 млн т сталі та 0,8 млн т прокату.

Під час зустрічі з першим віцепрем’єром обговорювалися шляхи збільшення виробництва й необхідні заходи, які уряд може вжити для сприяння його зростанню. Серед варіантів держпідтримки йшлося про можливість держзамовлення на продукцію вітчизняних підприємств, бронювання працівників, подолання дефіциту кадрів на ринку праці, збільшення спроможності логістичних шляхів експорту, нарощення експорту металу морем та страхування суден від воєнних ризиків.

Як зауважила Юлія Свириденко, до вторгнення ГМК створював близько 10% ВВП і приносив близько третини валютної виручки від всього товарного експорту.

«Ця галузь завжди була і залишається експортно орієнтованою. За кордон постачали понад 80% металопродукції. Найважливіше, що може зараз зробити уряд для української металургії, – забезпечити безперешкодний експорт морем. У цьому напрямку у нас є важливе досягнення. У вересні тимчасовим морським коридором пішли перші судна з металом. А в листопаді ми зафіксували загальне зростання експорту морем на 70%. Експорт металу почитає працювати. Це означає, що металурги і гірники матимуть роботу, а український бюджет отримуватиме додаткові податки» – зауважила вона.

Міністр економіки також додала, що нині влада працює над повним розблокуванням морської логістики та запуском механізму страхування суден, який вже напрацьований

«Ступінь вирішення логістичних проблем, а також стабілізація стану бойових дій залишатимуться основними чинниками, що визначать, чи будуть виконані заявлені плани підприємства. Наразі можливість металургійних заводів виробляти продукцію обмежуються пропускною здатністю логістичних шляхів, а надходження інвестицій напряму залежить від безпекової ситуації у країні» – зазначив аналітик GMK Center Андрій Глущенко.

Нагадаємо, у першому півріччі  2023 року «АрселорМіттал Кривий Ріг» виробив 390 тис. т сталі, що складає 43% від обсягів аналогічного періоду 2022-го. У середині червня через проблеми із забезпеченням технічною водою після підриву росіянами дамби Каховської ГЕС меткомбінат знизив виробництво до 15-20% від довоєнного рівня.

За підсумками 2022 року «АрселорМіттал» скоротив виробництво прокату на 76,1% у порівнянні з 2021 роком – до 1,1 млн т. Виробництво чавуну скоротилося на 70% р./р. – до 1,6 млн т, а сталі – на 75,6% р./р., до 1,2 млн т.

Як повідомляв GMK Center, АМКР у 2024 році планує збільшити завантаження виробничих потужностей з 30% до 50%. Меткомбінат розраховує запустити в роботу дві доменні печі.

Джерело: https://gmk.center