Де українському бізнесу отримати кошти для розвитку та зростання?

На певному етапі перед власником бізнесу постає питання: Як і де можна отримати фінансову підтримку для розширення свого підприємства та забезпечення його подальшого розвитку?

Імплементація державної програми доступних кредитів продемонструвала її актуальність для українських підприємців. Але попит на такі послуги сьогодні значно перевищує пропозицію, тож пошук фінансування залишається гострим питанням для бізнесу. Додатковим ресурсом на ринку зазначених послуг є міжнародні фінансові інституції спеціально створені для підтримки та розвитку бізнесу.

21 грудня відбулась онлайн зустріч фахівців DIA та Proparco – французької інституції фінансування розвитку, співзасновником якої є Французьке агентство розвитку (AFD). Proparco відіграє ключову роль у механізмі міжнародної співпраці: фінансування та підтримка інвестиційних проєктів та бізнесу у країнах, що розвиваються.

Матьє Ханау, спеціаліст з інвестицій Proparco, зазначив, що Україна, як активно зростаючий ринок в цілому та Дніпропетровський регіон, як провідний, представляє особливий інтерес для міжнародних інвесторів.

Починаючи з 2018 року на території України реалізується 2 проєкти, які отримали фінансову підтримку з боку Proparco. Кредит у розмірі 43 млн євро на будівництво вітроелектростанції потужністю 250 МВт, а також 12 мільйонів доларів США інвестицій у фонд EEGFIII, що належить компанії Horizon Capital. Діяльність даного фонду зосереджена на інвестиціях в акціонерний капітал українських МСП.

В рамках фінансових програм Proparco пропонуються наступні варіанти співпраці для підприємств регіону:

  1. Кредитування першої черги інвестиційних проєктів терміном від 5 до 20 років на суму від 10 до 100 млн доларів;
  2. Прямі інвестиції в акціонерний капітал підприємства (придбання міноритарної частки – до 20%) на суму від 3 до 10 млн доларів;
  3. Непрямі інвестиції в акціонерний капітал на суму від 5 до 10 млн доларів.

Для участі в зазначених фінансових програмах підприємство має вести свою діяльність у наступних сферах:

  • відновлювальна енергетика;
  • агропромисловий комплекс;
  • банки та мікрофінансування;
  • охорона здоров’я та освіта;
  • будівельні матеріали;
  • інфраструктура.

Підприємства регіону, які відповідають критеріям співпраці та зацікавлені у фінансуванні з боку Proparco можуть отримати професійну консультацію та інформаційну підтримку щодо подальших кроків, звернувшись до фахівців Дніпропетровського інвестиційного агентства.

Більше інформації про організацію Proparco у презентації за посиланням.  

Слідкуйте за новинами та отримуйте актуальні матеріали від DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.