Делегація Дніпропетровської області продовжує свою роботу на Міжнародній виставці MSV 2019 у Чехії

Знайомство із Південно-Моравським краєм та його бізнес середовищем, делегація Дніпропетровської області розпочала з робочих зустрічей із секретарем мерії міста Брно Павлом Лоутоцьким та гетьманом Південно-Моравського краю Богумілем Шімеком.

До складу Дніпропетровської бізнес-делегації, очолюваної Глібом Пригуновим, Головою обласної ради, увійшли: Валентина Затишняк, директорка Дніпропетровського інвестиційного агентства (DIA); Віталій Жмуренко, президент Дніпропетровської ТПП та представники 10 підприємств області.

Основними темами зустрічей стало представлення економічного потенціалу Дніпропетровської області та визначення перспектив міжрегіонального співробітництва.

Сторони висловили зацікавленість у поглибленні двосторонніх економічних відносин, підкресливши значний потенціал торговельно-економічного співробітництва.

«За перше півріччя 2019 року обсяг загального товарообігу Дніпропетровщини та Чехії  склав $ 173,9 млн. На область припадало приблизно 16% загального торговельного обороту України з Чехією. Також за цей період в економіку регіону залучено $ 22,6 млн прямих іноземних інвестицій Чехії (0,6% від загального обсягу інвестицій у регіон). В області зареєстровано близько 17 підприємств, в які вкладено інвестиції з Чехії, серед них: Екотехнік Широке, Ніколь Індастрі, EUTIT-UA, Завод “Світондейл” та ін. Величезний потенціал економічного співробітництва наших регіонів далеко не вичерпаний. Як ми бачимо тенденція до зростання зовнішньоторговельних відносин створює нові передумови для нарощення чеських інвестицій в економіку України та Дніпропетровської області зокрема» – зазначила директорка DIA, Валентина Затишняк.

Під час зустрічі чеським колегам було презентовано оновлений «Путівник інвестора», у якому висвітлено інвестиційний клімат Дніпропетровської області, аналіз структури економіки та пріоритетні напрямки для інвестування.

За результатами зустрічі домовились про подальшу співпрацю в сфері професійної підготовки молоді та студентів адже економічний профіль Південно-Моравського краю та Дніпропетровського регіону мають спільні риси та спрямовані на розвиток машинобудування та переробної промисловості.