Діяльність іноземних компаній-інвесторів на території Дніпропетровської області

Станом на початок 2021 року прямі іноземні інвестиції (ПІІ) в Дніпропетровську область здійснили 1380 компаній з 71 країни світу, на суму $4,7 млрд (накопиченим підсумком).

Промисловий сектор, з обсягом прямих іноземних інвестицій $3 402,4 млн, представлений 239 компаніями. Лідерами за інвестиціями в зазначеному секторі виступають підприємства добувної та переробної промисловості –$2 046,5 млн та $1 279 млн відповідно, що сформували 70% всіх іноземних інвестицій в Дніпропетровську область. На території регіону розташовані виробництва: ПАТ «ArcelorMittal Kryviy Rih»,  ПрАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат», ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат», ТОВ «БЬОЛЕР-УДДЕХОЛЬМ Україна», ТОВ «ПОЛСТАР», ПрАТ «Лінде газ Україна» та інші. Найбільшими інвесторами зазначеного сектору є – Кіпр, Туреччина, Німеччина, Нідерланди та Велика Британія.

В секторі АПК іноземні інвестиції на суму $20,6 млн, здійснили 56 компаній, серед яких авторитетні та пізнавані світові бренди такі як: ТОВ «MAS Seeds Ukraine», ТОВ «НАДЄЖДА» («Lesaffre group»), ТОВ «АGRO КМR», підприємство з ПІІ «Bimbo QSR Ukraine» та ТОВ «Молочний дім». Найбільші країни-інвестори – Франція, Кіпр, Туреччина та Нідерланди.

В будівельному секторі 98 підприємств інвестували близько $19,1 млн. Серед найбільших підприємств слід відзначити: ТОВ «Glas Trösch Dnipropetrovsk», ТОВ «Caparol Dnipro», ПрАТ «Кривий Ріг Цемент», ТОВ «ZAVOD «SWEETONDALE». Найбільше проінвестували Кіпр, Ізраїль, Чехія та Австрія.

Сектор торгівлі з обсягом прямих іноземних інвестицій $677,5 млн, представлений 461 компанією. Це як великі мережі, такі як АТБ, ЕВА, Varus та Comfy, так і дрібні об’єкти роздрібної торгівлі. Лідерами з інвестування є Кіпр, Німеччина, Велика Британія, Білорусь та Азербайджан.

В секторі послуг на території області працює 526 компаній з іноземними інвестиціями. Обсяг ПІІ склав $602,5 млн. Іноземні інвестиції в операції з нерухомим майном на території регіону здійснили 209 компаній на суму близько $342,9 млн. Найбільше інвестицій надійшло з Кіпру, Німеччини, Ізраїлю, Белізу. У 82 підприємства транспорту та складського господарства вкладено $149,9 млн. У сфері ІТ працює 47 іноземних компаній, в які інвестовано $8,1 млн.  Серед найбільших підприємств сектору послуг слід відзначити: ТОВ «Дека Сервіс», ТОВ «Шкода Транспортейшн Україна», ТОВ «Металургтранс», ТОВ з ІІ «ЄВРОБУС».