Дніпропетровщина – Саксонія: перспективи двосторонньої співпраці

15 липня 2021 р. відбулась зустріч керівництва Дніпропетровської обласної влади з офіційною делегацією Вільної держави Саксонія (ФРН), під час якої сторони обговорили поглиблення взаємовідносин Дніпропетровської області та Саксонії.

Німецьку делегацію очолював керівник державної канцелярії Вільної Держави Саксонія, Державний міністр з федеральних справ та медіа – Олівер Шенк. До складу делегації також увійшли місцеві депутати та представники вищих навчальних закладів Саксонії.

Регіон представляли перший заступник голови Дніпропетровської обласної ради Геннадій Гуфман, перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Орлов та директорка Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства (DIA) Валентина Затишняк.  

Після вітальних промов учасники зустрічі приділили увагу обговоренню економічної ситуації в області, а також перспективам економічної співпраці із Вільною державою Саксонія (ФРН).

Валентина Затишняк презентувала до уваги німецьких гостей основні економічні показники регіону та перспективи його розвитку: «Дніпропетровщина – один з головних осередків освіти і науки у державі, середовище зі значним промисловим потенціалом, а також надійний партнер і комфортне місце для старту та розвитку бізнесу. Німецькій стороні були запропоновані перспективні напрямки для співробітництва у промисловому, будівельному та аграрному  секторах. Також регіон зацікавлений у співпраці з Вільною державою Саксонія у сфері трансформації вугільних регіонів і територій, де Німеччина має значний досвід та може запропонувати спільні проєкти».

 «Дніпропетровська область є беззаперечним лідером серед інших регіонів України, вирізняється потужною промисловістю, обсягом інвестицій з-за кордону, а також довірою з боку іноземних партнерів. 20 % промислової продукції України виробляється саме тут, тож ми абсолютно готові та будемо раді співробітництву з Саксонією» – зазначив Володимир Орлов.

Геннадій Гуфман зробив акцент на невід’ємності співпраці з Україною без участі Дніпропетровщини: «Розвиток стосунків між регіоном та Саксонією стане надійним фундаментом для подальшої плідного співробітництва та реалізації спільних проєктів між двома державами».

Тема співпраці із Саксонією у сфері науки, а також кооперація між Технічним університетом „Фрайберзька гірнича академія” й НТУ „Дніпровська політехніка” також була однією з провідних під час зустрічі.

Олівер Шенк зазначив, що розвиток економіки має базуватись на науковому підґрунті, тому розвиток наукових ініціатив є вкрай важливим завданням, адже така практика формує довіру у двосторонніх відносинах, а також сприяє їх активному розвитку. Також керівник державної канцелярії Вільної держави Саксонія зацікавився перспективою спільної реалізації проєктів у сферах виробництва металевої упаковки та листового скла, а також виробництва та транспортування водню.

Представники офіційної делегації Саксонії були вражені успіхами Дніпропетровського регіону та запропонували продовжити діалог з областю як в економічній, так і в науково-освітній сферах. Очільники обласної ради та облдержадміністрації запевнили німецьку сторону у готовності співпрацювати та спільно розвиватись.