У 2018 р. бюджетні дотації за програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» за напрямом «Часткове відшкодування вартості побудованих об’єктів» отримали 2 агропідприємства з Дніпропетровської області, а саме: молочно-виробничий комплекс «Єкатеринославський» та ТОВ «Птахокомплекс «Дніпровський».

Молочно-виробничий комплекс «Єкатеринославський» (Дніпровського району, Чумаківської сільської ради) ̶ є найбільшим в Україні розплідником корів австрійської селекції «Brown Swiss». У 2018 році МВК «Єкатеринославський» введено в експлуатацію майже 16 тис.м2 тваринницького комплексу (160 середніх трикімнатних квартир) для телят віком до 2 місяців. Загальний обсяг інвестицій в нове «житло» для тварин склав понад 7 млн грн.

Продукція МВК «Єкатеринославський» постачається одразу трьом виробникам продуктів харчування: «Ласунка», «Злагода» та «Lactalis» під ТМ President, Фанні, Galbani.

Базове підприємство аграрного бізнесу ТОВ «Птахокомплекс «Дніпровський», що знаходиться у м. Нікополь – це одне з найбільших українських товаровиробників м’яса бройлерів, спочатку відомого під торговою маркою «Дніпровські курчата», а сьогодні більш широко представлено під брендом «Знатна курка». Потужності птахокомплексу дозволяють виробляти більше
60 тис.тонн м’яса на рік.

ТОВ «Птахокомплекс «Дніпровський» постачає продукцію на ринки Близького Сходу, Азії, Африки й Океанії під ТМ Ulas і Katkut.

Двідково:

Українські аграрії освоїли понад 75% бюджетних коштів за програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» за напрямом «Часткове відшкодування вартості побудованих об’єктів». Бюджетні дотації отримали 15 агропідприємств.

Всього на дану програму з держбюджету виділено 1,2 млрд грн, з них вже освоєно аграріями 959 млн грн. В основному ці кошти використовувались на реконструкцію та будівництво на підприємствах.

У бюджеті на 2019 закладено 6 млрд грн на дотації сільському господарству.

Інформацію підготовлено за матеріалами Міністерства аграрної політики та продовольства України www.minagro.gov.ua.