FАО планує залучити у 2024 році майже $300 млн для підтримки українського АПК

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FАО) розраховує залучити у 2024 р. близько $290 млн, які будуть спрямовані на «підвищення конкурентоспроможності агропродовольчого сектору України, популяризацію комплексного управління ландшафтами для сталого сільськогосподарського виробництва та сприяння приведенню українських агропродовольчих систем у відповідність до стандартів ЄС». Такі плани оприлюднив головний економіст організації Максимо Тореро під час презентації Плану швидкого реагування FАО для України у 2024 р. та Стратегії розвитку FАО для України (2024-2027 рр.), повідомила 29 січня пресслужба організації.

Як уточнив фахівець, вищевказана сума складається з фінансування швидкого реагування ($150 млн) та середньострокового розвитку ($138 млн).

«Фінансування реагування на надзвичайні ситуації дозволить задовольнити нагальні потреби понад 800 тис. сільських мешканців України у 2024 р.», – зазначається в повідомленні.

Також М. Тореро нагадав, що з моменту російського вторгнення в лютому 2022 р. FАО підтримала понад 185 тис. сільських сімей в Україні насінням овочів, кормами для тварин, птицею, ваучерами та грошовою допомогою. Крім того, 10 тис. українських фермерів отримали від організації обладнання для тимчасового зберігання зерна, насіння зернових культур та генератори.

«За підтримки партнерів минулого року FАО вдалося перемістити Український генетичний банк рослин зі сходу країни, відкрити лабораторії для підтримки експорту зерна на прикордонних об’єктах, розробити схему грантів на заході Україні для допомоги малим виробникам у розбудові ланцюжків доданої вартості, а також продовжити надання гуманітарної підтримки», – додається в повідомленні.

Джерело: https://www.apk-inform.com/uk