ФАО визначила головні напрями діяльності в Україні

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оновила План швидкого реагування для України на 2023 рік.

Як говориться у повідомленні організації, три основні напрями діяльності потребуватимуть фінансування у розмірі $205 млн.

Заходи включають:

  • відновлення продовольчої безпеки та забезпечення продовольчої незалежності для пів мільйона сільських домогосподарств уздовж лінії фронту або інших районах, що зазнали значного впливу, через надання насіння, кормів та грошової допомоги;
  • відновлення критично важливих продовольчих ланцюжків доданої вартості через надання дизельних та газових генераторів, насіння пшениці, ячменю, вівса та гороху, тимчасових та довгострокових модульних зерносховищ та забезпечення інших потреб;
  • посилення критично важливих елементів агропродовольчої системи через зміцнення потенціалу в галузі тестування та сертифікації альтернативних маршрутів експорту зерна, відновлення ветеринарних служб, партнерство зі спеціалізованими організаціями для сприяння знешкодженню вибухонебезпечних предметів на сільськогосподарських угіддях та проведення оцінки збитків і втрат.

Також зазначається, що у 2022 році у межах реалізації програм ФАО було розподілено понад 26 тис. зернових рукавів, призначених для зберігання понад 5 млн т зернових, оскільки інфраструктура України була пошкоджена; на початку року надано насіння овочів та насіннєву картоплю для понад 30 тис. домогосподарств, а також понад 5 тис. т насіння озимої пшениці для підтримки дрібних фермерських господарств.

ФАО також надала багатоцільову грошову допомогу для понад 2 тис. вразливих сільських домогосподарств, зокрема у Дніпропетровській, Херсонській та Запорізькій областях.

«Програми ФАО в Україні, що реалізуються спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України та місцевими адміністраціями в кожній області, є гідним прикладом нашого стратегічного підходу, що поєднує гуманітарну допомогу та інвестиції для забезпечення середньострокової та довгострокової стійкості у контексті зв’язку між гуманітарною роботою та програмами розвитку і розбудови миру», — зазначив головний економіст ФАО Максимо Тореро Каллен під час презентації Плану швидкого реагування ФАО для країни.

Джерело: www.agroportal.ua