Фермерка з Дніпропетровщини створила лінію з виробництва олії

Власниця ТОВ «Сура Агро» Аліна Скрипник коштом гранту, отриманого в межах освітньо-грантової програми TalentA восени 2023 року, забезпечила запуск переробки насіння соняшнику для виробництва олії.

Пайовики ТОВ та родини з вразливих категорій матимуть змогу отримувати олію безкоштовно, говориться у повідомленні міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience, яка надала фінансування. 

Аліна Скрипник разом із родиною займається фермерством з 2000 року. Наразі в обробітку підприємства 610 га землі, більшу частину з яких родина орендує у односельців, вирощуючи зернові та олійні культури. В умовах повномасштабної війни підприємство з Дніпропетровщини, яке знаходиться неподалік зони бойових дій, стикнулося з проблемами зі збутом, суттєвим зниженням закупівельних цін і проблемами з постачанням продовольства в регіон. Щоб диверсифікувати доходи та забезпечити регіон локальною продукцією, родина Скрипник почала замислюватися над виробництвом соняшникової олії, але не мала грошей на придбання необхідного обладнання. 

Завдяки участі Аліни Скрипник в програмі TalentA-2023 та виграного гранту на створення переробки власного соняшнику «Сура Агро» налагодило випуск нерафінованої сиродавленої олії, яку вже можна знайти  в локальних магазинах у передмісті Дніпра. Фермерка готується почати продавати олію онлайн та працює над реєстрацією власної торгової марки.

«Локальне виробництво робить громади більш сталими та людей більш захищеними, що особливо важливо в умовах війни. Учасниці TalentA реалізують неймовірні проєкти в цьому напрямі. Саме тому ми чотири роки поспіль реалізуємо TalentA та пишаємося можливістю творити краще майбутнє для України разом із нашими учасницями», − говорить менеджерка з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience в Центральній та Східній Європі, координаторка та голова експертної ради Програми TalentA в Україні Анна Бабіч. 

Зазначається, що Освітньо-грантова програма TalentA існує в України вже чотири роки поспіль та реалізується Corteva за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України заради розвитку жіночого фермерства та зміцнення сільських громад через розширення можливостей з освіти та доступу до фінансів для фермерок з сільської місцевості. 


Для довідки: Corteva, Inc. (NYSE: CTVA) — це глобальна, винятково сільськогосподарська компанія, яка поєднує провідні інновації в галузі, активну взаємодію з клієнтами та оперативне виконання, щоб вигідно надавати рішення для найактуальніших світових проблем сільського господарства. 

Джерело: https://agroportal.ua/