Fitch підтвердив рейтинг України на рівні B зі стабільним прогнозом

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг України в іноземній валюті на рівні B зі стабільним прогнозом. Про це йдеться в пресрелізі Fitch.

«Рейтинги України відображають її макроекономічну політику, яка заслуговую довіри та дозволила знизити інфляцію та звузити бюджетний дефіцит до викликаного коронавірусом шоку, а також історію міжнародної підтримки», – йдеться в повідомленні.

Водночас в агентстві підкреслили, що в Україні присутня «низька зовнішня ліквідність при високих потребах у фінансуванні, пов’язаних із виплатами великих суверенних боргів».

«Шок через коронавірус, принаймні тимчасово, повернув назад поліпшення, досягнуті Україною в останні роки в плані зниження боргового тягаря, нормалізації перспектив зростання після геополітичного та економічної кризи 2014-2015 років», – повідомляє агентство.

На кінець 2020 року Fitch прогнозує міжнародні резерви України $27,4 млрд у порівнянні з $29 млрд на початку вересня.

«Продовження взаємодії з МВФ є ключовим для України для збереження доступу до зовнішнього фінансування. Однак ризики реалізації програми stand by МВФ значні, враховуючи погану репутацію України щодо виконання попередніх програм і потенційні судові рішення та законодавчі ініціативи, які ведуть до відкату реформ», – йдеться в пресрелізі.

Агентство очікує, що інфляція до кінця 2020 року наблизиться до цільового показника НБУ 5%, в наступному складе 5,3%, а у 2022 році – 5,7%.

Джерело: УНІАН