Fitch поліпшило рейтинг України. Є прогрес в реформах

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings покращило прогноз довгострокового рейтингу дефолту емітента в іноземній валюті України зі стабільного до позитивного, зробивши його “B”

“Фінансові показники кредитоспроможності України виявилися відносно стійкими до шоку, викликаного коронавірусом, очікуване зниження держборгу до ВВП до 57% в 2021 році завдяки перевиконанню бюджету і відновлення економіки”, – відзначають аналітики агентства.

До того ж в Україні зросли валютні резерви та країна відновила доступ до комерційного і МФО зовнішнього фінансування, незважаючи на триваючу затримку з траншем МВФ за програмою stand by.

Відзначається, що з часу останнього огляду Fitch Ratings в лютому був досягнутий помірний прогрес в програмі реформ, включаючи законодавство, що обмежує діяльність олігархів.

Агентство також прогнозує зростання ВВП України у 2021 році на 4,1% при інфляції 9,2% завдяки агросектору та зростання доходів населення, хоча низький рівень вакцинації зберігає ризики для такого прогнозу. На думку аналітиків, у 2022 році зростання української економіки сповільниться до 3,9% при інфляції 6%, а у 2023 році – до 3,5%.

Аналітики також відзначили, що грошові залишки уряду на кінець липня в $2,0 млрд (82% з яких у валюті) і $2,7 млрд від нового розподілу SDR МВФ допоможуть Україні пройти пік зовнішніх виплат $2,2 млрд у вересні й здійснити бюджетні витрати.

У лютому Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній валюті на рівні “B” зі стабільним прогнозом.

Джерело: www.finance.liga.net