Глобальні інвестиції у 2021 році свідчать про те, що світ змінюється

Стійкий розвиток, цифрова економіка та реструктуризація ланцюжків постачання були одними з основних факторів, що визначали глобальні потоки прямих іноземних інвестицій (ПІІ) у 2021 році, йдеться у щорічному звіті fDi Report за 2022 рік.

За даними fDi Markets, інвестиційного трекера, що веде свою історію з 2003 року, у 2021 році іноземні інвестори оголосили про реалізацію загалом 13 169 проєктів ПІІ з нуля, що на 11% більше, ніж у 2020 році. Ці проєкти ПІІ передбачають загальні капітальні витрати у розмірі 610 млрд доларів США та створюють понад 1,6 млн робочих місць.

Як відображення постійної уваги до стійкості та “зеленого” переходу, відновлювана енергетика привернула у 2021 році найбільший обсяг іноземного капіталу серед усіх секторів. Було оголошено про проєкти ПІІ на суму 85,2 млрд доларів США, причому проєкти в галузі сонячної енергетики залучили майже 40% від загального обсягу, за ними йдуть проєкти в галузі вітроенергетики (27%).

Другим за активністю сектором були комунікації, де у 2021 році було оголошено про проєкти іноземних інвестицій на суму $72,2 млрд, що на $11,9 млрд більше, ніж у 2020 році. Дві третини від загального обсягу інвестицій у 2021 році припали на проєкти в галузі обробки даних, хостингу та супутніх послуг, оскільки інвестори прагнули обслуговувати прискорене впровадження хмарних технологій та попит на потужності центрів обробки даних.

Різноманіття ідей

У 2021 році індустрія напівпровідників була найжвавішим сектором. За даними fDi Markets, кількість проєктів ПІІ майже подвоїлася і досягла 107, а сукупні капітальні витрати становили $59,1 млрд.

У спеціальному розділі звіту fDi Report 2022 детально розглядається динаміка світової індустрії чипів. Серед іншого, у ньому розповідається про те, як зростаючий попит, вузькі місця у реченні та державні стимули спонукали виробників розпочати масштабні інвестиційні кампанії.

У 2021 році збільшилася кількість ПІІ у секторі виробництва продуктів харчування та напоїв: було оголошено про 628 проєктів, а обсяг капіталовкладень становив 27,4 млрд доларів. Враховуючи серйозний удар за світовими цінами на сировинні товари після війни в Україні та зростаючий список компаній, що призупиняють діяльність у Росії, харчова промисловість та виробництво напоїв очікують на серйозні зміни в ланцюжках поставок.

В іншому спеціальному розділі fDi Report 2022 розглядається зростання інвестицій в альтернативні білки, оскільки уряди та компанії використовують зростаючий потік споживачів, які прагнуть вживати більш здорову та екологічну їжу.

Провідні локації

У 2021 році США зберегли свої позиції як основне місце призначення інвестицій, так і як країна-джерело. Найбільша економіка світу залучила ПІІ на суму 81,7 млрд доларів, що на 20 млрд доларів більше, ніж у 2020 році, а на частку американських інвесторів припало 22% проєктів ПІІ, оголошених у 2021 році в усьому світі.

Індія була провідною країною призначення в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні за кількістю проєктів ПІІ. Найбільша у світі демократична країна зберегла своє домінуюче становище над Китаєм, де останніми роками рівень проєктів залишається низьким за історичними мірками.

Майже половина глобальних проєктів ПІІ у 2021 році була оголошена в Європі, яка зберегла своє місце як найбільш затребуваний регіон для компаній-інвесторів. У регіоні Близького Сходу та Африки кількість проєктів у період з 2020 по 2021 рік зросла на 21%, а в Латинській Америці та Карибському басейні – на 13% за той же період.

Наведена вище стаття – це лише фрагмент звіту fDi Report 2022, в якому представлений поглиблений аналіз регіональних інвестиційних тенденцій, описані найактивніші компанії-інвестори та багато іншого. Повний текст звіту можна безкоштовно завантажити за наступним посиланням:  THE fDi REPORT 2022

Нагадуємо, що Дніпропетровський регіон в лютому цього року увійшов у ТОП-10 рейтингу «Європейські міста та регіони майбутнього 2022/23» за стратегією залучення ПІІ. Даний рейтинг укладається FDI Intelligence та демонструє економічний, фінансовий, а також бізнес-потенціал міст та регіонів Європи. Деталі за посиланням

Джерело: www.fdiintelligence.com