Інтеграція енергосистеми з ENTSO-E дозволяє залучати додаткові інвестиції в Україну

З моменту синхронізації української енергосистеми з ENTSO-E Україна стала частиною європейської енергосистеми, яка дає змогу перейти до інтеграції ринків. Це, своєю чергою, дозволить Україні вільно торгувати енергоресурсами з Європою та залучати значні інвестиції в українську енергетику.

«Україна вже стала частиною європейської енергосистеми – це єдина система від Португалії та Іспанії до Донецької та Луганської областей. Ми повністю інтегровані до європейської системи, що дозволяє перейти до інтеграції ринків. Україна зможе разом із європейцями вільно торгувати енергоресурсами, що стимулюватиме конкуренцію та залучатиме інвестиції. Я впевнений, що після перемоги України завдяки інтеграції в європейський ринок ми маємо побачити значні інвестиції в українську енергетику», – сказав виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

Найбільший потенціал залучення інвестицій має український сектор поновлюваної енергетики. На сьогоднішній день встановлена ​​потужність сонячних та вітроелектростанцій в Україні становить близько 8,9 ГВт, з яких 1 ГВт – підприємства ДПЕК.

Потенційно сектор ВДЕ можна збільшити до 20 ГВт встановленої потужності. Збільшення інвестицій у сектор відновлюваної енергетики дозволить Україні виробляти додаткові обсяги електроенергії, яку можна направити на експорт до Європи, натомість російським енергоресурсам.

«Європейцям на тлі зменшення залежності від російської нафти, газу та вугілля потрібна додаткова енергія і вона має бути чистою, і ми, як Україна, можемо це забезпечити»

Джерело: www.inventure.com.ua