Інвестиції «АрселорМіттал Кривий Ріг» в екологію склали 562,9 млн грн у 2019 році

У 2019 році загальні витрати «АрселорМіттал Кривий Ріг» на екологію склали 562,9 млн гривень.
Компанія щорічно направляє кошти на реалізацію великих інвестиційних проектів, а також на ремонт основних фондів природоохоронного призначення. Так, у 2019 році в підрозділах підприємства виконано ремонт тягодуттєвого обладнання та будівництво установки двоступеневої очистки газу (ГОУ) в рамках реконструкції обертової печі № 3 вогнетривко-вапняного цеху. Тут електрофільтр замінили сучасним рукавним фільтром. Для зниження вжитку природного газу встановлені підігрівач вапняку та сучасна система автоматизації. В результаті проведених робіт викиди по пилу знижені до 90%.

Серед основних інвестпроектів – будівництво двох сучасних машин безперервного лиття заготовок і модернізація агломераційного цеху № 2. В рамках реконструкції другого аглоцеху побудовані та введені в експлуатацію сучасні ГОУ виробництва Данії – від хвостових частин агломашин № 3, №4 та від перевантажувальних вузлів корпусу первинного змішування та повернення агломерату. Для контролю у режимі реального часу за обсягом викидів забруднюючих речовин впроваджена автоматична система екологічного моніторингу на ГОУ від зон спікання. Загалом, три з шести агломашин вже оновлено, наприкінці минулого року почалася екологічна модернізація четвертої за рахунком агломашини. В результаті реконструкції викиди по пилу на кожній з шести агломашин будуть скорочені на 250 тонн на рік.

Також продовжується поетапна реконструкція хвостосховищ «Об’єднане» та «Миролюбівське», будівництво першої черги хвостосховища «Центральне» та їхнього зворотнього водопостачання. Ці об’єкти використовуються для розміщення відходів збагачення. Створено додаткові корисні ємності для складування хвостів збагачення без використання додаткових земельних ресурсів.
 
З 2006-го по 2019 рік «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестував в екологію 6,8 млрд грн, реконструйовано та побудовано понад 120 високоефективних газоочисних установок. З моменту приватизації підприємства були зменшені:

  • загальні викиди в атмосферу на 42,7%,
  • скидання стічних вод – на 78,4%,
  • розміщення відходів – на 23,7%.

Джерело: www.ukraine.arcelormittal.com