Інвестиційні проєкти компаній області, як рушійна сила Стратегії регіонального розвитку

Дніпропетровське інвестиційне агентство (DIA) ініціювало цикл зустрічей з ініціаторами проєктів, що включені до Стратегії регіонального розвитку Дніпропетровської області на період до 2027 р., яка охоплює ключові напрями розвитку регіону, які представлені стратегічними цілями.

У Стратегії визначено 4 стратегічні цілі:

  • посилення економічної конкурентоспроможності регіону;
  • екологічна та енергетична безпека;
  • забезпечення якісних умов життя;
  • розвиток людського потенціалу.

Усі чотири програми взаємно доповнюють одна одну. Всі проєкти регіонального розвитку, що мають бути реалізовані у рамках кожної з програм, посилюють один одного.

Для досягнення цілей Стратегії створено план реалізації за участі різноманітних суб’єктів регіонального розвитку.

Він підготовлений для всієї території області, однак відповідно до бачення розвитку області, значна увага приділяється вирішенню проблем сільських територій та монопрофільних міст, які мають мінімальні ресурси при значних економічних та соціальних проблемах.

Під час онлайн зустрічі учасників проінформували про віднесення інвестиційних проєктів до відповідних стратегічних цілей Стратегії. Також Були представлені заходи та майданчики, де DIA презентує проєкти для залучення інвесторів.

Директорка DIA, Валентина Затишняк, акцентувала увагу учасників на перевагах щодо їх включення до Стратегії. Зокрема, це додаткові можливості для участі в міжнародних грантових проєктах, кредитних державних програмах та взаємодії з потенційними інвесторами.

В.о. директора департаменту економіки ОДА, Олексій Псарьов, не виключив, що Стратегія може зазнати трансформації у зв‘язку зі зміною законодавства, адміністративно-територіального устрою, прийняттям нової державної стратегії розвитку місцевого самоврядування. У зв‘язку із зазначеним, до регіональної стратегії можуть бути внесені нові проєкти, та виключені наявні, які втратили перспективу реалізації.

DIA й надалі продовжує опрацьовувати, наявні інвестиційні пропозиції та проєкти щодо їх актуалізації та просування, а також вивчає нові ініціативи від компаній та громад регіону

Наступна зустріч відбудеться у травні поточного року, де будуть обговорюватися території індустріального розвитку, можливості додаткового фінансування та подальші перспективи.

 

Для інформації. До стратегії розвитку Дніпропетровської області 2027 р. включено наступні проєкти, які є на супроводі DIA:

Програма 1. ПОСИЛЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ РЕГІОНУ

Напрям 1.А. Зменшення економічних дисбалансів, у тому числі на основі розвитку промислово-виробничого комплексу

Напрям 1.В. Розвиток агропромислового комплексу

Напрям 1.D. Розвиток туристичної сфери.

Програма 2. ЕКОЛОГІЧНА ТА ЕНЕРГЕТИЧНА БЕЗПЕКА

Напрям 2.В. Поліпшення управління відходами

Програма 3. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКІСНИХ УМОВ ЖИТТЯ

Напрям 3.А. Розвиток інфраструктури регіону, благоустрою територій