Лютий 2022 року кардинально змінив життя як регіону, так і всієї незалежної України, проте область стійко тримає економічний та воєнний фронт.

Найбільш актуальні показники стану інвестиційної активності та основних секторів економіки за минулий рік, а також поточна ситуація детально представлені в оновленому виданні Investment guide.   

Економіка регіону, що традиційно формується переважно за рахунок промислового сектору, зіткнулась з блокуванням країною агресором логістичних маршрутів, ракетними обстрілами підприємств та зупинкою діяльності бізнесу який опинився на тимчасово окупованих територіях. Це призвело до зниження обсягів виробництва особливо в добувній та металургійній промисловостях.

Найбільш популярними експортними позиціями тогоріч стали руди та концентрати залізні й титанові, мінеральні добрива, напівфабрикати зі сталі, а ще вироби з пластмас.

Регіон також став прихистком для більш ніж 70 підприємств, які вимушені були релокуватися з Південного Сходу країни.

Варто також зазначити, що в поточному році аграрії провели екстремально складну посівну та збиральну компанії. Та навіть постійні обстріли, навмисний підпал кілька сотень гектар полів на півдні області та брак пального не стали на заваді.

Найбільш популярними товарами сектору АПК у минулому році були жири, олії та зернові культури.

Сектор послуг переважно представлений ІТ і транспортними послугами. Хоча війна призвела до закриття повітряних та водних воріт регіону, а міжнародні аеропорти в Дніпрі та Кривому Розі піддаються ракетним атакам ворога, одна з найбільших логістичних компаній країни наприкінці минулого року реалізувала у м. Дніпро проєкт інноваційного поштового терміналу.

Провідні підприємства будівельного сектору переважно спеціалізуються на будівництві, виробництві будівельних та ізолюючих матеріалів, фарб і металопластикових вікон.

Активне відновлення інфраструктури пошкодженої внаслідок бойових дій, а також будівництво сучасних житлових комплексів з необхідною соціальною інфраструктурою поступово призведе до посилення попиту на виробництва будівельних матеріалів для забезпечення потреб сектору.

Кожен із зазначених вище секторів детально описано у оновленому Investment Guide, що дає змогу профільним спеціалістам якісно оцінити стан економіки та ефективно прогнозувати її відновлення. Крім цього актуальна версія видання також стане у нагоді науковцям, студентам, бізнесу та представникам влади.

Цьогоріч область пропонує 25 проєктів від громад і бізнесу, а також території індустріальних парків, загальною площею 337 га та території промислового призначення загальною площею понад 500 га.

Більше новин та корисного контенту від DIA ви можете знайти на сторінці у Facebook та у нашому Telegram каналі.