«Інвестняні»: преференції для інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який, звільняє до 1 січня 2035 року від оподаткування ПДВ операції з ввезення в Україну, устаткування та обладнання для реалізації інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями.

Податкові пільги надаються за умови, що товари, які ввозяться, виготовлені не раніше ніж за три роки до дати їхнього ввезення в Україну, не були у використанні, а також не виробляються державою-агресором, або на окупованій території України. Перелік та обсяги ввезення таких товарів затверджуються КМУ разом з укладенням спеціального інвестиційного договору.

Також до 1 січня 2035 року звільняються від сплати податку на прибуток підприємства інвесторів, які є стороною спеціального інвестиційного договору, укладеного відповідно до Закону України “Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями”.

Звільнення від податку на прибуток передбачено після введення в експлуатацію об’єкта інвестиційного проєкту протягом 5 років у межах строку дії спеціального інвестиційного договору.

Крім цього, закон також дозволяє органам місцевого самоврядування до 1 січня 2035 року зменшувати ставки земельного податку та орендну плату за землю державної та комунальної власності або звільняти від сплати земельного податку за земельні ділянки, які використовуються в межах реалізації інвестиційних проєктів.

Нагадуємо, що 10 лютого Президент підписав закон щодо державної підтримки інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями, який спрямований на залучення в економіку країни стратегічних інвесторів, підвищення інвестиційної привабливості України, а також зростання конкурентоспроможності державної економіки.

Джерело: https://www.president.gov.ua