Ірландія виступає за посилення санкцій проти рф та надає прихисток українським біженцям

Ірландія підтримує Україну. З початку військової агресії країни-терориста росії проти України, Ірландія прийняла понад 65 тисяч українських біженців, це понад 1% власного населення острівної країни. Ірландія скасувала візи для всіх громадян України та ухвалила рішення про надання прихистку, де люди матимуть доступ до безоплатної освіти, медицини. Держава вже витратила €617 млн на надання житла та послуг українським біженцям.

Уряд країни засуджує російську агресією проти України та виступає за швидкий вступ України до Європейського Союзу. Ірландія закликає до посилення санкцій проти рф. Країна вже заморозила €1,72 млрд активів, пов’язаних із громадянами та організаціями рф, котрі підпали під санкції ЄС. Левову частку цієї суми складають фінансові активи в різних банківських установах та фондах, також мова йде про арешт приватних літаків, яхт та меншою мірою – елітної нерухомості.

Міністерство транспорту Ірландії видало директиву для всіх портів країни про заборону з 17 квітня 2022 року входу судам, зареєстрованим у росії. Відтепер швартуватися в ірландських портах заборонено всім суднам, яхтам та іншим плавзасобам зареєстрованим під прапором росії, а також будь-якому такому судну, що змінило реєстрацію судна з прапора рф на іншу державу з 24 лютого – дня початку повномасштабної військової агресії проти України.

Згідно із санкціями, запровадженими Євросоюзом після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, усі ірландські компанії, зокрема Ryanair, які надавали росіянам в оренду літаки на умовах лізингу, розірвали договори достроково. Російські авіакомпанії більше не можуть законно використовувати літаки, які перебувають у їхньому штаті на умовах лізингу.

МЗС Ірландії викликало російського посла в Дубліні та повідомило, що четверо російських дипломатів мають залишити країну, оскільки «їхня діяльність не відповідала міжнародним стандартам дипломатичної поведінки».

Сенат Ірландії ухвалив резолюцію про визнання дій росії в Україні геноцидом та надав €20 млн гуманітарної допомоги Україні. Також, Верхня палата Парламенту Ірландії визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Для підтримки доступу до електроенергії та опалення 17 країн ЄС, серед яких і Ірландія, надіслали 500 електрогенераторів в Україну через механізм цивільного захисту ЄС.

6 липня Прем’єр-міністр Ірландії Міхал Мартін уперше в історії українсько-ірландських відносин прибув з візитом до України та відвідав деокуповані українські міста. «Бомбардування та напади на цивільне населення – це не що інше, як воєнні злочини, і я використаю свій візит, щоб висловити підтримку Ірландією кроків, спрямованих на повну відповідальність тих, хто стоїть за цими злочинами», – заявив Міхал Мартін. Ірландія й надалі буде допомагати українцям та шукатиме механізми для фінансової допомоги в межах Європейського Союзу. Прем’єр-міністр Ірландії додав, що вони працюють з ірландським бізнесом, аби залучити якнайбільше учасників для процесу відновлення України. Країна має намір витратити у 2023 році понад €1 млрд на ліквідацію наслідків війни росії проти Україні.

Міністр закордонних справ Ірландії Саймон Ковені, під час офіційного візиту до України, оголосив про виділення Урядом Ірландії Збройним силам України допомоги на суму €55 млн. Він додав, що допомога буде тривати, поки йде війна. Крім того Ірландія сприятиме відбудові України і після завершення бойових дій. З цією метою, його країна виділить €3 млн Міжнародному кримінальному суду для допомоги у розслідуванні воєнних злочинів росіян в Україні.

Ірландія залишається важливим торговельним партнером Дніпропетровської області. Про зростаючій рівень партнерських відносин свідчить двосторонній аналіз зовнішньої діяльності.

Обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області збільшився у 7,2 рази та складав $9,26 млн, а це 9,5% від обсягу показника України. Підприємства Ірландії найбільш купують чорні метали, електричні машини, зернові культури, судна, тощо.

12 підприємств Дніпропетровської області експортували свою продукцію на ринок Ірландії, це підприємства гірничо-металургійного комплексу, машинобудування та  АПК.

За обсягом експортованої продукції до ТОП-5 підприємств експортерів входять наступні:

41 підприємство імпортер регіону найбільше купували наступні товари: фармацевтичну продукцію, алкогольні напої, різні харчові продукти, ефірні олії, тощо. Імпорт товарів з Ірландії у Дніпропетровську область зріс на 41,5% та складав $11,97 млн. Доля регіону в імпорті товарів України з Ірландії перевищує 5%.

Імпортні операції переважно здійснювали підприємства харчової, хімічної промисловості та машинобудування.

За обсягом імпортованої продукції до ТОП-5 увійшли наступні підприємства імпортери:

 

 Джерело: інформацію для підготовки статті взято з відкритих онлайн джерел та сайту Головного управління статистики у Дніпропетровській області.