JP Morgan прогнозує зростання ВВП України у 2021 році на 5,6%

Американський фінансовий холдинг JP Morgan підтвердив свій прогноз зростання ВВП України у 2021 році на 5,6%.

«У 2021 році зростання перевищить 5% переважно за рахунок внутрішніх чинників, але буде підтримуватися зовнішнім попитом. У міру відновлення європейської та світової економіки в другій половині 2021 року український експорт має збільшитися в обсязі та сприятиме зростанню», – повідомили аналітики JP Morgan.

На їхню думку, споживання буде важливим драйвером зростання в поточному році, що підтверджують хороші показники четвертого кварталу 2020 року і значне зростання роздрібних продажів.

Основним негативним фактором зниження ВВП України у 2020 році на 4% було серйозне скорочення інвестицій і запасів.

Аналітики JP Morgan очікують, що ситуація зміниться цього року. Зокрема, прогнозується відтік інвестицій майже на 30% (після спаду більш ніж на 24% минулого року) та їх вихід на докризовий рівень.

Значний додатковий імпульс зростанню у 2021 році надасть поповнення запасів, вважають аналітики холдингу.

До серйозних ризиків можна віднести геополітичну нестабільність і загострення ситуації з коронавірусом.

JP Morgan очікує підвищення облікової ставки НБУ до 7% на наступному засіданні, а наприкінці року – до 7,5%. У 2022 році показник може сягнути 9,5%. Згідно JP Morgan, у 2022 році будуть потрібні вищі реальні процентні ставки для зниження інфляції до 5%.

Нагадаємо, що S&P Global прогнозує зростання ВВП України у 2021 році на 4%. Агентство підтвердило рейтинг України «B/B», прогноз – стабільний. Своєю чергою Fitch очікує зростання української економіки на 4,1% у 2021 році.

Джерело: https://gmk.center/ua/