Кабінет Міністрів схвалив законопроект про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю Україна-Ізраїль

17 квітня 2019 року, Кабінет Міністрів України схвалив розроблений законопроект та розпорядження, якими пропонується ратифікувати Угоду про вільну торгівлю між урядами України та Держави Ізраїль. Відповідні документи будуть невдовзі передані до Верховної Ради України.

Ратифікація Угоди про вільну торгівлю Україна-Ізраїль у Верховній Раді дозволить завершити внутрішньодержавні процедури, які потрібні, щоб Угода набула чинності. Угода має бути ратифікована Верховною Радою та Кнесетом Держави Ізраїль, а через два місяці після обміну дипломатичними нотами щодо завершення процедури ратифікації, вона набере чинності.

Ратифікація Угоди також сприятиме подальшому розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва між Україною та Державою Ізраїль. Відразу після ратифікації Угоди Ізраїль скасує ввізні мита для 9% сільськогосподарських товарів і 80% промислової продукції українського виробництва. Україна у відповідь на це відразу ж скасує ввізні мита для 7% сільськогосподарських товарів і 70% промислової продукції ізраїльського виробництва.

Повноцінний запуск зони вільної торгівлі з Ізраїлем займе 3-7 років, зазначають в Кабміні.

Нагадаємо, що Угода про вільну торгівлю між урядами України та Держави Ізраїль була підписана 21 січня 2019 року. Дія угоди спрямована на двосторонню лібералізацію та усунення бар’єрів у торгівлі між Україною та Ізраїлем. Угода також створює додаткові можливості для українських експортерів щодо розширення ринків збуту, кооперації, розвитку і модернізації власного виробництва в Україні.

За матеріалами Мінекономрозвитку